Ўзбекистон ITB Asia 2019 халқаро туризм кўргазмасида иштирок этмоқда
Cингапурда Осиё сайёҳлик бозори (ITB Asia 2019) халқаро сайёҳлик кўргазмаси бўлиб ўтади, унда Туризмни ривожлантириш давлат қўмитаси томонидан ҳамда Ўзбекистоннинг Cингапурдаги элчихонаси кўмагида ташкил этилган Ўзбекистон миллий стенди намойиш этилмоқда.
Яқиндагина Тошкентда қурилган Хилтон меҳмонхонаси Ўзбекистон делегацияларида иштирок этиб, ўз меҳмонларига халқаро стандартларга мувофиқ келувчи юқори даражадаги хизматларни таклиф этади. Ўзбекистон стендида делегатлар чет эллик меҳмонларга мамлакатимиз, ҳудудларнинг сайёҳлик салоҳияти ва республикада туризмнинг ривожланаётган турлари ҳақида батафсил маълумот беришади.
Бундан ташқари, меҳмонлар таклиф этилган тарқатма материаллар, шу жумладан журналлар, буклетлар, брошюралар ва мамлакатнинг сайёҳлик хариталари воситасида Ўзбекистоннинг ҳар бир минтақасининг сайёҳлик имкониятлари билан танишишлари мумкин. 16 октябрь куни ўз ишини бошлаган ИТБ Ациа 2019 халқаро туризм ярмаркаси 18 октябрга қадар давом этмоқда. ITB Asia – бу ташкилотлар ўз имкониятларини намойиш этиши учун энг йирик замонавий майдон ҳисобланади.
Уч кун мобайнида Осиёнинг етакчи туристик операторлари меҳмонларга ўз дастурларини тақдим этади: меҳмонхона ва ресторан бизнеси вакиллари ўз меҳмонхоналарининг асосий хислат ва афзалликларини, ИТ-компаниялар сайёҳлик соҳаси учун телекоммуникацион технологиялар соҳасидаги сўнгги ютуқларни, туроператорлар эса сайёҳлар учун оммабоп йўналиш ва маршрутларни намойиш этадилар. Тадбирга 110 мамлакатдан 11 мингдан ортиқ меҳмонлар келиши кутилмоқда.

Узбекистан представлен на международной туристической выставке ITB Asia-2019 в Сингапуре
В Сингапуре проходит Международная выставка туризма и путешествий Asian travel market (ITB Asia), на которой представлен Национальный стенд Узбекистана, организованный Государственным комитетом Республики Узбекистан по развитию туризма при поддержке Посольства Узбекистана в Сингапуре.
В составе узбекской делегации также принимает участие недавно построенный в Ташкенте отель Hilton, предлагающий своим гостям высокий сервис, соответствующий международным стандартам. На стенде Узбекистана делегаты рассказывают иностранным гостям подробную информацию о нашей стране, туристическом потенциале регионов и развивающихся видах туризма в республике. Помимо этого, гости могут увидеть туристические возможности каждого региона Узбекистана в предлагаемых раздаточных материалах, среди которых журналы, буклеты, брошюры и туристические карты страны.
Международная туристическая ярмарка ITB Asia продолжит свою работу до 18 октября. ITB Asia – это крупнейшая современная площадка для презентаций организациями своих возможностей. В течение трех дней ведущие туристические операторы из Азии предложат гостям свои программы: представители гостинично-ресторанного бизнеса продемонстрируют главные достоинства и преимущества своих отелей, IT компании представят новейшие достижения в сфере телекоммуникационных технологий для индустрии путешествий, а туроператоры популярные маршруты и направления для туристов. На мероприятии ожидается участие более 11 тысяч посетителей из 110 стран.