Туризмни ривожлантириш давлат қўмитаси ва Ўзбекистон электрон оммавий ахборот воситалари миллий ассоциацияси “Ўзбекистон бўйлаб саёҳат қил!” энг яхши видеороликлар танлови ўтказилаётгани ҳақида эълон қилади.
13-15 ноябрь кунлари пойтахтда бўлиб ўтадиган “ХХV Тошкент халқаро сайёҳлик кўргазмаси” доирасида Ўзбекистон Республикаси Туризмни ривожлантириш давлат қўмитаси Ўзбекистон электрон оммавий ахборот воситалари миллий ассоциацияси билан биргаликда “Ўзбекистон бўйлаб саёҳат қил!” мавзусидаги энг яхши видеороликлар танлови ғолибларини тақдирлайди. Танловда оммавий ахборот воситалари вакиллари ва мустақил ижодкорлар қуйидаги йўналишлар бўйича иштирок этишлари мумкин:
1. «Ўзбекистон гастрономик туризми» – 15 млн. сўм;
2. «Ўзбекистон экологик туризми» – 15 млн. сўм;
3. «Ўзбекистон MICE туризми» – 15 млн. сўм;
4. «Ўзбекистон зиёрат туризми» – 15 млн. сўм;
5. «Ўзбекистон тиббиёт туризми» – 15 млн. сўм;
6. «Ўзбекистон этнотуризми» – 15 млн. сўм;
7. «Ўзбекистон агротуризми» – 15 млн. сўм;
8. «Жамиятдаги хатти-ҳаракатлар маданияти» – 15 млн. сўм;
9. «Ўзбекистон ҳудудларининг умумийлиги» – 15 млн. сўм;
10. «Ўзбекистонда хавфсизлик» – 15 млн. сўм;
Гран-при соҳибига бош соврин - “Спарк” автомобили берилади.
Танловда иштирок этишни хоҳловчилар ўзларининг ижодий ишларни DVD-дискда HD форматда, иштирокчиларнинг паспорт нусхаси билан биргаликда 2019 йилнинг 1 ноябрига қадар ташкилий қўмитага тақдим этишлари лозим. Ҳужжатларни 700000 (индекс), Тошкент шаҳри, Ҳамид Олимжон майдони, “Пойтахт” бизнес комплекси, Ғарбий томон 4-йўлак, 2-қаватга “Ўзбекистон почтаси” орқали муҳрланган конвертда ёки шахсан олиб келиб берилиши лозим.
Қўшимча маълумотларни (71) 237-28-33, (95)1932102 телефон рақамларидан билиб олишингиз мумкин. Танлов шартлари ва танловда иштирок этиш учун анкетани шу ердан юклаб олишингиз мумкин.

В рамках 25-й Ташкентской международной туристической выставки, Национальная ассоциация электронных СМИ Узбекистана совместно с Государственным комитетом Республики Узбекистан по развитию туризма проводит конкурс на создание лучших видеороликов на тему «Туризм в Узбекистане». Подробнее: https://uzbektourism.uz/ru/newnews/view?id=786
В конкурсе могут принять участие представители СМИ, а также независимые творческие деятели по следующим номинациям:
1. «Гастрономический туризм Узбекистана»;
2. «Экологический туризм Узбекистана»;
3. «MICE туризм в Узбекистане»;
4. «Зиёрат туризм в Узбекистане»;
5. «Медицинский туризм в Узбекистане»;
6. «Этнотуризм в Узбекистане»;
7. «Агротуризм в Узбекистане»;
8. «Искусство гостеприимства»;
9. «Туристский потенциал регионов»,
10. «Безопасность в Узбекистане».
По итогам конкурса, экспертной комиссией в каждой номинации будут отобраны по одной лучшей работе, авторы которых получат по 15 млн. сум.
Победителю главного приза будет вручён автомобиль марки Spark. Победители конкурса будут объявлены 14 ноября этого года на Ташкентской международной туристической выставке «Туризм на шелковом пути».
Для участия в конкурсе необходимо предоставить видеоролик собственного производства HD формата на DVD-диске до 1 ноября 2019 года в Оргкомитет Конкурса социальных видеороликов «Путешествие по Узбекистану» по адресу: 700000, г.Ташкент, площадь Хамида Олимджана, бизнес-центр Пойтахт, Западная сторона, 4 коридор, 2 этаж. Письма могут быть отправлены через «Почту Узбекистана» либо переданы лично.