«Инвестор: Ўзбекистон томон назар» конференцияси ўз ишини бошлади
26 сентябрь куни соат 10:00 да Ўзбекистонда илк бор Profi Training бизнес мактаби, Инновацион ривожланиш вазирлиги, Инвестициялар ва ташқи савдо вазирлиги, ҳамда Молия вазирлиги ҳамкорлигида «Инвестор: Ўзбекистон томон назар» конференцияси ўз ишини бошлади.
Конференцияда стартапчилар, бизнес вакиллари, тадбиркорлар, молиячилар, иқтисодчилар, бухгалтерлар, юристлар, аудиторлар ва солиқ маслаҳатчилари иштирок этмоқда.
Тадбирда спикерлардан Ўзбекистон Республикаси Инновацион ривожланиш вазирининг биринчи ўринбосари в.б. Шароф Ражаббоев, Инвестициялар ва ташқи савдо вазирлиги бошқарма бошлиғи ўринбосари Авазбек Муллажонов, Profi Training бизнес мактаби директори Татьяна Шалунова, Қозоғистоннинг АССА (Сертификатланган Бухгалтерлар Уюшмаси) вакиллари чиқишди.
Кун давомида Инновацион ривожланиш вазирининг юқори мартабали маслаҳатчиси Карстен Хайнц “Инновацион маданият – инвестиция салоҳиятини ривожлантирувчи омил сифатида” мавзуси билан чиқади.

Конференция "Инвестор: курс на Узбекистан" начала свою работу
26 сентября в 10:00 дан старт первой международной конференции «Инвестор: курс на Узбекистан». Мероприятие организовано при содействии Бизнес-школы Profi Training, Министерства инновационного развития, Министерства инвестиций и внешней торговли, Министерства финансов.
Среди слушателей - стартаперы, владельцы бизнеса, предприниматели, финансисты, экономисты, бухгалтеры, юристы, аудиторы и налоговые консультанты.
Среди спикеров уже выступили и.о. первого заместителя Министра инновационного развития Шароф Ражаббаев, заместитель начальника управления Министерства инвестиций и внешней торговли Авазбек Муллажанов, директор бизнес-школы Profi Training Татьяна Шалунова, представитель KPMG (Казахстан) Болат Мынбаев.
В течение дня ожидается выступление высокопоставленного советника министра инновационного развития Карстена Хайнца с презентацией на тему «Инновационная культура как фактор развития инвестиционного климата».