Ҳиндистон Республикаси делегацияси Ички ишлар вазирлигига ташриф буюрди
Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлигида Ҳиндистон Республикаси Бош вазирининг миллий хавфсизлик бўйича маслаҳатчиси ўринбосари Панкаж Саран бошчилигидаги делегация билан учрашув бўлиб ўтди. Меҳмонларни Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазири, генерал-лейтенант Пўлат Бобожонов қабул қилди.
Вазир П.Бобожонов Ҳиндистон делегацияси аъзолари билан мулоқот чоғида Ўзбекистон ва Ҳиндистон Республикалари ўртасидаги ҳамкорлик алоқалари дўстона ва ўзаро манфаатли хусусиятга эгалигини, ушбу ҳамкорлик давлатларимизнинг миллий манфаатларига, иқтисодий ривожланишига, шунингдек, дунё ҳамжамиятида ўз нуфузига эга бўлишига хизмат қилиб, дадиллик билан ривожланаётганлигини таъкидлаб ўтди. Делегация аъзоларига ИИВ тузилмаси, бўлинмалар, ҳуқуқбузарлик­лар профилактикаси инспекторларининг фаолияти, ҳуқуқ-тартибот ва хавфсизлик масалаларида маҳалла фаоллари, кенг жамоатчилик ва ёшлар билан ҳамкорлик ҳақида маълумот берилди.
Ўз ўрнида, Панкаж Саран самимий, дўстона қабул ва кўрсатилган эътибор учун миннатдорлик билдириб, Ўзбекистон ва Ҳиндистон ўртасидаги муносабатлар ривожланишнинг ижобий тенденциясига эга эканини таъкидлаб ўтди.
Учрашув давомида томонлар истиқболдаги муҳим масалаларни ҳам муҳокама қилди.
Тадбирда делегация таркибида Ҳиндистон Республикасининг Ўзбекистондаги Фавқулодда ва мухтор элчиси Сантош Жа ҳам иштирок этди.
Ташриф доирасида меҳмонлар Тошкент шаҳрининг Юнусобод тумани 7-сон ички ишлар бўлимига ташриф буюриб, бу ерда яратилган шароитлар билан яқиндан танишдилар.

Министерство внутренних дел Узбекистана посетила делегация Республики Индия
В Министерстве внутренних дел Республики Узбекистан состоялась встреча с делегацией во главе с заместителем советника Премьер-министра Республики Индия по национальной безопасности Панкадж Сараном. Гостей принял министр внутренних дел Республики Узбекистан генерал-лейтенант Пулат Бобожонов.
В  ходе диалога с членами индийской делегации министр П. Бобожонов отметил, что сотрудничество между Узбекистаном и Индией носит дружественный и взаимовыгодный характер. Это партнерство динамично развивается, способствуя формированию национальных интересов, экономическому развитию наших стран, а также повышению их авторитета в мировом сообществе. Члены делегации были ознакомлены со структурой и деятельностью подразделений МВД Узбекистана. Уделено внимание совместной работе инспекторов профилактики правонарушений с активистами махаллей, с широкой общественностью и молодежью в вопросах правопорядка и безопасности.
В свою очередь, Панкадж Саран выразил искреннюю признательность за теплый, дружеский прием и оказанное внимание, отметив, что отношения между Узбекистаном и Индией имеют положительную тенденцию к развитию.
В ходе встречи стороны обсудили вопросы дальнейшего сотрудничества.
В мероприятии также принял участие Чрезвычайный и Полномочный Посол Республики Индия в Узбекистане Сантош Джа.
В рамках визита гости посетили отдел внутренних дел № 7 УКД ОВД Юнусабадского района города Ташкента, где ознакомились с созданными здесь условиями.