2019 йилнинг 20 сентябрь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Озарбайжон Республикасининг Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Ҳусейн Гулиевни қабул қилди.
Мулоқот чоғида Боку шаҳрида бўлиб ўтадиган Туркий тилли давлатлар ҳамкорлик Кенгаши (ТТДҲК) мажлисида Ўзбекистон делегацияси иштирокига тайёргарлик кўриш билан боғлиқ амалий масалалар юзасидан фикр алмашилди.
Таъкидланганидек, 2009 йил 3 октябрь куни имзоланган ТТДҲКни тузиш тўғрисидаги Нахичеван Битимини Ўзбекистон томонидан ратификация қилиниши мамлакатларимизга икки ва кўп томонлама шаклларда ҳамкорлик қилиш учун янги имкониятлар очади.
Учрашувда савдо-иқтисодий ва бошқа соҳаларда Ўзбекистон-Озарбайжон тадбирларини ўтказиш муддатлари бўйича таклифлар муҳокама қилинди.

Meeting with Azerbaijan's Ambassador
On September 20, 2019, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Abdulaziz Kamilov received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Azerbaijan Huseyn Guliyev.
The sides exchanged views on practical aspects of preparing the participation of Uzbekistan delegation at the upcoming meeting of Cooperation Council of Turkic Speaking States (Turkic Council) in Baku.
It was noted that ratification by Uzbekistan of Nakhichevan agreement on establishment of the Turkic Council, signed on October 3, 2009, opens up new opportunities for our countries to cooperate in both bilateral and mutual formats.
Proposals on timing of Uzbekistan - Azerbaijan events, including in trade-economic sphere were also discussed at the meeting.