2019 йилнинг 20 сентябрь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Озарбайжон Республикасининг Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Ҳусейн Гулиевни қабул қилди.
Мулоқот чоғида Боку шаҳрида бўлиб ўтадиган Туркий тилли давлатлар ҳамкорлик Кенгаши (ТТДҲК) мажлисида Ўзбекистон делегацияси иштирокига тайёргарлик кўриш билан боғлиқ амалий масалалар юзасидан фикр алмашилди.
Таъкидланганидек, 2009 йил 3 октябрь куни имзоланган ТТДҲКни тузиш тўғрисидаги Нахичеван Битимини Ўзбекистон томонидан ратификация қилиниши мамлакатларимизга икки ва кўп томонлама шаклларда ҳамкорлик қилиш учун янги имкониятлар очади.
Учрашувда савдо-иқтисодий ва бошқа соҳаларда Ўзбекистон-Озарбайжон тадбирларини ўтказиш муддатлари бўйича таклифлар муҳокама қилинди.

Встреча с Послом Азербайджанa
20 сентября 2019 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Азербайджанской Республики Гусейна Гулиева.
Стороны обменялись мнениями по практическим аспектам подготовки участия узбекской делегации на предстоящем заседании Совета сотрудничества тюркоязычных государств (ССТГ) в г.Баку.
Подчеркивалось, что ратификация Узбекистаном подписанного 3 октября 2009 года Нахичеванского соглашения о создании ССТГ открывает для наших стран новые возможности для взаимодействия как двустороннем, так и многостороннем форматах.
На встрече также обсуждены предложения по срокам проведения узбекско-азербайджанских мероприятий, в том числе в торгово-экономической сфере.