Рассом ва ҳунармандлар тақдирланди
Ўзбекистон Бадиий академияси марказий кўргазмалар залида “Ватан менинг нигоҳимда” республика бадиий кўргазмаси ва кўрик-танлови бўлиб ўтди.
Унда давлат ва жамоат ташкилотлари вакиллари, таниқли ижодкорлар, маънавият тарғиботчилари, санъат арбоблари, кенг жамоатчилик ҳамда оммавий ахборот воситалари ходимлари иштирок этди.
Кўргазма экспозициясидан таниқли ва ёш ижодкорларнинг кейинги йилларда яратган асарлари ўрин олди. Рангтасвир, графика, ҳайкалтарошлик ва халқ амалий санъати асарларини кузатаркансиз, уларда ижодкорларнинг ўзига хос изланишлари, ғоя ва маҳоратларини пайқайсиз.
Кўргазма доирасида кўрик-танлов ташкил этилди. Унда ҳакамлар ҳайъати томонидан кўргазмага тақдим этилган тасвирий ва амалий санъат асарлари баҳоланиб, ғолиблар аниқланди. Баҳолаш жараёнида ижодий ишларнинг асосий принциплари, маҳорат салоҳияти ва мавзу ғоясини аниқ ифода эта олгани каби мезонларга алоҳида эътибор қаратилди.
Рангтасвирчи рассомлар Б.Юсупов, Р.Кляер, Т.Фадеева, Е.Ли, Х.Мирзаҳмедов, Т.Каримов, Н.Қўзиева, С.Шин, Л.Нестерович, халқ амалий санъат устаси Р.Зокиров ва ёғоч ўймакори Ш.Аҳмадназаров диплом билан тақдирланди.

Награждены художники и ремесленники
В Центральном выставочном зале Академии художеств Узбекистана прошла республиканская художественная выставка и смотр-конкурс "Ватан менинг нигохимда".
В них принимали участие представители государственных и общественных организаций, известные деятели культуры и искусства, творческие люди, представители широкой общественности и средств массовой информации.
В экспозиции были представлены произведения известных и молодых творческих деятелей, созданные в последние годы. Изучая произведения живописи, графики и скульптуры, можно заметить творческие искания, своеобразные идеи и талант авторов.
В рамках выставки состоялся смотр-конкурс, члены жюри оценили произведения искусства, представленные на выставке, и определили победителей. При этом учитывались такие критерии, как основные принципы творческих работ, способности и талант их создателей, отбирались те работы, которые точно передавали идею выбранной темы.
Художники живописцы Б.Юсупов, Р.Кляер, Т.Фадеева, Е.Ли, Х.Мирзахмедов, Т.Каримов, Н.Кузиева, С.Шин, Л.Нестерович, мастер традиционного искусства Р.Зокиров и мастер резьбы по дереву Ш.Ахмадназаров были награждены дипломами.