Жиззах вилоятида II халқаро инвестицион форум иш бошлади
29 август куни Жиззах шаҳридаги Ёшлар инновацион марказида II халқаро инвестицион форумнинг очилиш маросими бўлиб ўтди.
Жиззах вилояти хокимлиги инвестиция ва ташқи садо вазирлиги кўмагида ташкиллаштирилган форумда дунёнинг 30 та мамлакатидан 250 нафардан зиёд кенг доирадаги хорижий ишбилармонлар, инвесторлар ва халқаро маслаҳатчилари қатнашмоқда.
Бундан ташқари Ўзбекистон Республикаси ҳукуматининг аъзолари, хорижий давлатларнинг расмий делегациялари, дипломатик корпуслари, тижорат банклари, халқаро молия институтлари, оммавий ахборот воситаларининг вакиллари иштирок этаётир.
Халқаро форумда ишбилармонлар ва сармоядорлар ўртасида турли форматдаги учрашувлар, фикр алмашинувлар, Жиззах вилоятида ишлаб чиқарилаётган маҳсулотлар кўргазмалари ташкил этилиши режалаштирилган. Форум доирасида ўтказиладиган бу тадбирлар инвестиция киритишга, қўшма корхоналар ташкил этишга доир долзарб масалаларни муҳокама қилишга, узоқ муддатли ва самарали ҳамкорликка ўрнатишга замин яратади.
Форум очилиш маросимида Жиззах вилояти хокими Э Солиев, Ўзбекистон Республикаси инвестиция ва ташқи савдо вазири С. Умурзоқов, Россия Федерацияси Саноат ва садо вазири ўринбосари А. В. Гудзев сўзга чиқди.

Jizzakh hosts International Investment Forum
Youth Innovation Center in Jizzakh hosted the opening ceremony of the Second International Investment Forum.
More than 250 foreign businessmen, investors and international consultants from 30 countries of the world attended the event. It is organized with the support of the Ministry of Foreign Affairs and Investments, Jizzakh region’s khokimiyat.
It is also attended by members of government of the Republic of Uzbekistan, representatives of official delegations of foreign countries, diplomatic corps, commercial banks, international financial institutions and mass media.
The forum includes meetings between businessmen and investors, exchange of views, exhibitions of products produced in Jizzakh region.
Jizzakh region’s khokim E. Soliyev, Minister of Investments and Foreign Trade of the Republic of Uzbekistan S. Umurzokov, Deputy Minister of Industry and Trade of the Russian Federation A. Gudzev attended the opening ceremony of the event.