Жиззах вилоятида II халқаро инвестицион форум иш бошлади
29 август куни Жиззах шаҳридаги Ёшлар инновацион марказида II халқаро инвестицион форумнинг очилиш маросими бўлиб ўтди.
Жиззах вилояти хокимлиги инвестиция ва ташқи садо вазирлиги кўмагида ташкиллаштирилган форумда дунёнинг 30 та мамлакатидан 250 нафардан зиёд кенг доирадаги хорижий ишбилармонлар, инвесторлар ва халқаро маслаҳатчилари қатнашмоқда.
Бундан ташқари Ўзбекистон Республикаси ҳукуматининг аъзолари, хорижий давлатларнинг расмий делегациялари, дипломатик корпуслари, тижорат банклари, халқаро молия институтлари, оммавий ахборот воситаларининг вакиллари иштирок этаётир.
Халқаро форумда ишбилармонлар ва сармоядорлар ўртасида турли форматдаги учрашувлар, фикр алмашинувлар, Жиззах вилоятида ишлаб чиқарилаётган маҳсулотлар кўргазмалари ташкил этилиши режалаштирилган. Форум доирасида ўтказиладиган бу тадбирлар инвестиция киритишга, қўшма корхоналар ташкил этишга доир долзарб масалаларни муҳокама қилишга, узоқ муддатли ва самарали ҳамкорликка ўрнатишга замин яратади.
Форум очилиш маросимида Жиззах вилояти хокими Э Солиев, Ўзбекистон Республикаси инвестиция ва ташқи савдо вазири С. Умурзоқов, Россия Федерацияси Саноат ва садо вазири ўринбосари А. В. Гудзев сўзга чиқди.

В Джизакской области начал работу II Международный инвестиционный форум
29 августа в Молодежном центре инноваций в Джизаке состоялось открытие II международного инвестиционного форума.
В мероприятии, организованном при поддержке Министерства иностранных дел и инвестиций, хокимията Джизакской области, участвуют более 250 иностранных бизнесменов, инвесторов и международных консультантов из 30 стран мира.
Кроме того, в нем принимают участие члены правительства Республики Узбекистан, представители официальных делегаций иностранных государств, дипломатических корпусов, коммерческих банков, международных финансовых институтов и средств массовой информации.
На международном форуме запланированы встречи между бизнесменами и инвесторами, обмен мнениями, проведение выставок продукции, производимой в Джизакской области. Все это будет способствовать дальнейшему инвестированию, решению актуальных вопросов создания совместных предприятий, установлению долгосрочного и эффективного сотрудничества.
В церемонии открытия форума приняли участие хоким Джизакской области Э. Солиев, министр инвестиций и внешней торговли Республики Узбекистан С. Умурзоков, заместитель министра промышленности и торговли Российской Федерации А. Гудзев.