Тошкентда халқаро кўргазма бўлиб ўтади
Жорий йилнинг 12 сентябрь куни Cbonds компаниялари гуруҳи пойтахтимизда капитал масалаларга бағишланган халқаро конференция ўтказади.
Ташкилотчиларнинг маълум қилишича, ҳозирги кунда Ўзбекистон Республикаси Молия вазирлиги, “Тошкент” Республика фонд биржаси, “Газпромбанк” АЖ, Американинг Fitch Ratings корпорацияси, “InFinBank” банки, Silk Capital и Portfolio Investments компанияси, “Kapital-Depozit” МЧЖ, Таҳлилий кредит рейтинг агентлиги, Халқаро молия корпорацияси, Ислом тараққиёти банки, S&P Global Ratings компанияси, “АК БАРС” АЖ ушбу тадбирда иштирок этиш истагини билдирганлар.
Тадбир давомида қатнашчилар мамлакатимиз қонунчилигида капитал бозорини тартибга солиш бўйича амалга оширилган ўзгаришлар, илк евробондларнинг чиқарилиши, янгиланган ички облигацияларнинг чиқарилиши ҳамда келгуси битимларга доир келишувларни муҳокама қиладилар, маҳаллий бозор имкониятлари ва халқаро ҳамкорлик истиқболларини ўрганадилар.

В Ташкенте пройдет II международная конференция Cbonds
12 сентября текущего года в Ташкенте группа компаний Cbonds проведет II международную конференцию, посвященную вопросам рынка капитала.
По данным Cbonds, в настоящее время свое участие в мероприятии уже подтвердили Министерство финансов Республики Узбекистан, Республиканская фондовая биржа «Тошкент», АО «Газпромбанк», американская корпорация Fitch Ratings, банк «InFinBank», компании Silk Capital и Portfolio Investments, ООО «Kapital-Depozit», Аналитическое кредитное рейтинговое агентство, Международная финансовая корпорация, Исламский банк развития, компания S&P Global Ratings, ПАО «АК БАРС».
В ходе мероприятия его участники смогут обсудить изменения, произошедшие в законодательстве Узбекистана, регулирующем рынок капитала, выпуск первых евробондов, возобновившиеся выпуски внутренних облигаций, а также планы по будущим сделкам, изучат возможности локального рынка, перспективы международного сотрудничества.