Тошкентда халқаро кўргазма бўлиб ўтади
Жорий йилнинг 12 сентябрь куни Cbonds компаниялари гуруҳи пойтахтимизда капитал масалаларга бағишланган халқаро конференция ўтказади.
Ташкилотчиларнинг маълум қилишича, ҳозирги кунда Ўзбекистон Республикаси Молия вазирлиги, “Тошкент” Республика фонд биржаси, “Газпромбанк” АЖ, Американинг Fitch Ratings корпорацияси, “InFinBank” банки, Silk Capital и Portfolio Investments компанияси, “Kapital-Depozit” МЧЖ, Таҳлилий кредит рейтинг агентлиги, Халқаро молия корпорацияси, Ислом тараққиёти банки, S&P Global Ratings компанияси, “АК БАРС” АЖ ушбу тадбирда иштирок этиш истагини билдирганлар.
Тадбир давомида қатнашчилар мамлакатимиз қонунчилигида капитал бозорини тартибга солиш бўйича амалга оширилган ўзгаришлар, илк евробондларнинг чиқарилиши, янгиланган ички облигацияларнинг чиқарилиши ҳамда келгуси битимларга доир келишувларни муҳокама қиладилар, маҳаллий бозор имкониятлари ва халқаро ҳамкорлик истиқболларини ўрганадилар.

Tashkent to host the Second International Conference of Cbonds
On September 12, Cbonds Group of Companies will hold the Second International Conference on capital market issues, in Tashkent.
According to Cbonds, the Ministry of Finance of the Republic of Uzbekistan, the Republican Stock Exchange “Toshkent”, Gazprombank JSC, the American Fitch Ratings Corporation, InFinBank, Silk Capital and Portfolio Investments, Kapital-Depozit LLC, Analytical Credit Rating Agency, International Finance Corporation, Islamic Development Bank, S&P Global Ratings, OJSC Ak Bars have already confirmed their participation in the event.
At the event, participants will discuss the changes that have occurred in the legislation of Uzbekistan, regulating the capital market, the issue of the first Eurobonds, renewed issues of domestic bonds, as well as plans for future transactions, and will study the possibilities of the local market and prospects for international cooperation.