Яна 20 давлат фуқаролари Ўзбекистонга визасиз кириш имконига эга бўлади
Президент “Ўзбекистон Республикасида туризм соҳасини ривожлантиришга доир чора-тадбирлар тўғрисида”ги Фармонни имзолади. Фармондан мақсад – туризм соҳасида амалга ошираётган ислоҳотларнинг самарадорлигини ошириш, туристик инфратузилма билан боғлиқ муаммоларни ҳал қилиш орқали республикага келаётган хориж фуқаролари оқимини кўпайтириш, хизматлар сифатини ошириш ва жаҳон бозорида миллий туристик маҳсулотларни тарғиб қилиш, туризм соҳаси кадрлар салоҳиятини кучайтириш ҳамда 2019-2025 йилларда туризмни ривожлантириш концепциясини амалга татбиқ қилиш.
Янги Фармонга мувофиқ, 2020 йилнинг 1 январидан яна 20 давлат фуқаролари учун 30 кун муддатга визасиз режим йўлга қўйилади. Қуйида уларнинг рўйхатини келтириб ўтамиз:

Граждане еще 20 стран получили возможность въезда в Узбекистан без виз
12 августа 2019 года, Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев подписал Указ «О дальнейших мерах по развитию сферы туризма в Республике Узбекистан". Цель Указа - повышение эффективности осуществляемых реформ в сфере туризма, увеличение потока иностранных граждан, прибывающих в республику за счет решения проблем, связанных с туристской инфраструктурой, повышение качества услуг и продвижение национальной туристской продукции на мировом рынке, усиление кадрового потенциала сферы туризма и реализация концепции развития туризма в 2019-2025 годах. Подробнее: https://uzbektourism.uz/ru/newnews/view?id=652
В соответствии с новым Указом с 1 января 2020 года будет введен безвизовый режим для граждан 20 государств сроком на 30 дней. Ниже приведем список 20 стран: