Ўзбекистон Республикаси Давлат солиқ қўмитаси марҳумнинг оила аъзолари ва яқинларига чуқур ҳамдардлигини билдиради
2019-08-08 | Жамият
Давлат солиқ қўмитаси жамоаси Асака тумани давлат солиқ инспекцияси бошлиғи Абдувохидов Рахим Абдужалиловичнинг бевақт вафоти муносабати билан унинг оила аъзолари ва яқинларига ҳамдардлик билдиради.
Р. Абдувохидов 1990 йилдан буён солиқ идораларида турли лавозимларда қарийб 30 йил давомида фаолият олиб борган. Жумладан, Фарғона вилоятининг Сўх, Ёзёвон, Охунбобоев ва Фарғона туманлари, Андижон вилоятининг Бўз тумани давлат солиқ инспекциясининг бошлиғи лавозимида ишлаган. Асака тумани давлат солиқ инспекциясининг бошлиғи лавозимида эса 2018 йил 20 декабрдан буён ишлаб келаётган эди.
У ўзининг садоқати, ишончи ва тинимсиз ҳаракати билан барча ғайратини ишга солиб, давлат солиқ хизмати органларини ривожлантиришга ҳисса қўшди.

Государственный налоговый комитет Республики Узбекистан выражает глубокие соболезнования
Государственный налоговый комитет в связи со скоропостижной кончиной начальника Асакинской районной государственной налоговой инспекции Абдувохидова Рахима Абдужалиловича выражает свои искренние соболезнования его родным и близким.
Р. Абдувохидов работал на различных должностях в налоговых органах с 1990 года на протяжении почти 30 лет. В частности, он был руководителем государственных налоговых инспекций Сохского, Язьяванского, Ахунбабаевского и Ферганского районов Ферганской области, Бозского района Андижанской области. Начальником Асакинской районной государственной инспекции работал с 20 декабря 2018 года.
Он своим преданным, надежным и неустанным трудом внес достойный вклад в развитие государственной налоговой службы.