Mitsubishi компанияси Ўзбекистонда газ-транспорт тизимини модернизация қилишда иштирок этмоқчи
Ўзбекистон Республикаси Энергетика вазирлигида Mitsubishi компаниясининг халқаро департаменти бош менежери, СОО компаниялари гуруҳи ўринбосари Казухиро Ватанабе билан учрашув бўлиб ўтди.
у ҳақда вазирлик матбуот хизмати хабарида айтилишича, учрашувда Ўзбекистон – Япония иқтисодий қўмитаси 15-йиғилишининг амалий-ташкилий жиҳатлари муҳокама қилинди. Шунингдек, энергетика ва нефть-газ соҳасидаги янги лойиҳалар, хусусан, Навоий ИЭСда замонавий буғ-газ қурилмаларининг 3-4-босқич қурилиши, Mitsubishi компанияси томонидан ишлаб чиқарилган газ турбиналари учун хизмат кўрсатиш ва сервис марказларини ташкил этиш каби масалаларда ҳам сўз юритилди.
Mitsubishi компанияси МТО газ-кимё кластерлари яратиш бўйича лойиҳалар ҳамда Ўзбекистон Республикаси газ-транспорт тизимини модернизация қилишда иштирок этишга қизиқиш билдираётганини маълум қилди.

Cooperation with Mitsubishi develops
The Ministry of Energy of the Republic of Uzbekistan hosted a meeting with the General Manager of the International Department at Mitsubishi Group, Kazuhiro Watanabe.
Practical aspects of the organization of the 15th Uzbekistan – Japan Economic Committee, implementation of new projects in the energy, oil and gas sectors, such as construction of modern combined-cycle plants 3 and 4 lines at Navoi Thermal Power Plant, creation of service centers for gas turbines produced by Mitsubishi were discussed.
Kazuhiro Watanabe also expressed interest in participating in projects for creation of a gas chemical logistics and modernization of the gas transmission system of the Republic of Uzbekistan.