Финляндия билан коммунал хўжаликка замонавий технологияларни жорий этиш масалалари муҳокама этилди
Тошкент шаҳар ҳокимлигида Финляндиянинг «Uponor» компанияси директори Яри Мюлляри Шрайнер ва компаниянинг МДҲ ва РФдаги вакили иштирокида учрашув бўлиб ўтди.
Учрашувда Тошкент шаҳридаги иссиқлик таъминоти тизимида амалга оширилаётган модернизация тадбирлари ва унда хорижлик ҳамкорларнинг иштироки масаласи муҳокама этилди.
Тошкент шаҳар ҳокимининг биринчи ўринбосари Даврон Ҳидоятов аввало пойтахтимиз иқлимига тўхталиб ўтди ва коммуникация тизими ушбу шароитга мос ҳолда йўлга қўйилганини қайд этди. Шунингдек, тизимда янгиланишлар олиб борилаётгани ва бунда замонавий техника ва технологиялар таъминотига алоҳида эътибор қаратилаётганини маълум қилди.
Яри Мюлляри Шрайнер эса уларнинг компанияси иситиш, совутиш ва сув таъминоти тизими учун замонавий ечимлар тайёрлашини, дунёнинг 17 та давлатида заводлари борлиги ва 30 дан ортиқ мамлакат билан ҳамкорликда ишлаётганлигини айтиб ўтди. Шунингдек, уларнинг коммунал соҳага мўлжалланган техника ва технологиялари ўзига хос услубда тайёрлангани, ишлаш тизимига эгалигига эътибор қаратиб, Ўзбекистон пойтахтининг коммунал хўжалиги тармоқларида уларни қўллашни таклиф этди.

Встреча с компанией из Финляндии по вопросам современных технологий в коммунальном хозяйстве
В столичном хокимияте состоялась встреча с директором Финнской компании “Uponor” Яри Мюлляри Шрайнер и представителем по СНГ и РФ.
В ходе встречи стороны обсудили вопросы модернизации Ташкентской городской системы теплоснабжения и участия в ней иностранных партнеров. Первый заместитель хокима г. Ташкента Даврон Хидоятов прежде всего обратил внимание на погодные условия столицы и отметил, что коммунальная система была налажена в соответствии с этими условиями. Он также отметил, что система модернизируется, и вводится в эксплуатацию современное оборудование и технологии. Яри Мюлляри Шрайнер отметил, что их компания производит современные решения для систем отопления, охлаждения и водоснабжения. Предприятия базируются в 17 странах и тесно сотрудничают с более чем 30 странами. Яри Мюлляри также предложил использовать услуги компании в коммунальном хозяйстве столицы Узбекистана.