Соғлиқни сақлаш вазирлиги Дубай амирлиги ҳукумати билан 1 млн доллар қийматидаги келишувга эришди
Ўзбекистон ва Бирлашган Араб Амирликлари ўртасидаги ўзаро ҳамкорлик ва дўстона алоқалар тобора мустаҳкамланиб бораяпти.
Мамлакатимиз Президенти Шавкат Мирзиёевнинг жорий йил 24 март куни Бирлашган Араб Амирликларига расмий ташрифи кўп қиррали икки томонлама ҳамкорликни янада кенгайтириш, савдо-иқтисодий, инвестициявий, инновацион, банк-молия, маданий-гуманитар ва бошқа соҳалардаги алоқаларни мустаҳкамлашда муҳим аҳамият касб этди.
Тиббиёт соҳасида ҳам ўзаро алоқалар изчиллик билан ривожланмоқда. Жумладан, Соғлиқни сақлаш вазири Алишер Шадманов ва Дубай Амирлиги ҳукуматининг Ўзбекистондаги ваколатхонаси раҳбари Султон Халифа Султон Белобайда Алсуаиди томонидан мамлакатимизнинг тиббёт муассасаларини техник қўллаб-қувватлаш доирасида 1 миллион АҚШ долларига тенг техник ёрдам кўрсатиш бўйича ўзаро келишув Меморандуми имзоланди.
Ушбу келишув юртимизда тиббий хизмат сифатини янада ошириш ва аҳолини замонавий юқори технологик тиббий ёрдамга бўлган эҳтиёжини қондириш йўлида муҳим аҳамият касб этади.

Министерство здравоохранения: с правительством эмирата Дубай достигнуто соглашение на сумму 1 миллион долларов США
2019-06-04 | Здравоохранение
Укрепляются сотрудничество и дружеские отношения между Узбекистаном и Объединенными Арабскими Эмиратами.
Особенно официальный визит Президента нашей страны Шавката Мирзиёева в Объединенные Арабские Эмираты 24 марта нынешнего года сыграл важную роль в дальнейшем расширении многогранного двустороннего сотрудничества, укреплении связей в торгово-экономической, инвестиционной, инновационной, банковско-финансовой, культурно-гуманитарной и других сферах.
В сфере медицины тоже двусторонние связи последовательно развиваются. В частности, министром здравоохранения Алишером Шадмановым и главой представительства Правительства Эмирата Дубай Султаном Халифой Султаном Белобайда Альсуаиди подписан Меморандум о взаимопонимании по оказанию технической помощи в рамках технической поддержки медицинских учреждений нашей страны на сумму 1 миллион долларов США.
Данное соглашение послужит дальнейшему повышению качества медицинской службы и удовлетворению потребности населения в современной высокотехнологичной медицинской помощи в нашей стране.