Шавкат Мирзиёев: Манфаатдорлик бўлсагина, интилиш, натижа бўлади
Президент Шавкат Мирзиёев Бўка туманидаги «Саркор» фермер хўжалиги даласида пахта ва ғалла ривожини кўздан кечирди. Тошкент вилоятида 2019-2020 йилларда қишлоқ хўжалиги соҳасида амалга ошириладиган лойиҳалар тақдимоти бўлиб ўтди. Ушбу лойиҳалар натижасида 14,5 мингдан зиёд иш ўрни ташкил этилиши режалаштирилган.
Давлатимиз раҳбари фермерлар, қишлоқ хўжалиги мутасаддилари билан мулоқот қилди. Кейинги йилларда пахта толасини юртимизда қайта ишлаш 30 фоиздан 70 фоизга етказилгани бу соҳада инқилоб бўлгани таъкидланди.
- Биз қишлоқ хўжалигида илм, инновацияларни қўлламаганимиз учун ерни «чарчатиб», унумдорликни йўқотиб қўйдик. Шунинг учун қишлоқ хўжалигини таркибий ўзгартириб, маҳсулотларнинг харид нархини оширдик. Манфаатдорлик бўлсагина, интилиш, натижа бўлади, - деди Президент.

Shavkat Mirziyoyev: Ambition and result come after the interest
President Shavkat Mirziyoyev visited Sarkor farm of Buka district, where he got acquainted with the state of development of cotton and wheat.
Projects planned for implementation in Tashkent region in 2019-2020, as a result of which more than 14.5 thousand jobs will be created, were presented.
Here he talked with farmers and responsible persons of agriculture. It was noted that raising the level of cotton fiber processing with domestic capacity from 30 to 70 percent became a revolutionary achievement in the agricultural sector.
“The land is weary, we suffered losses in yield due to the fact that scientific approach and innovations were not applied in agriculture. Therefore, we have transformed the structure of agriculture, increased purchase prices for products. The ambition and result come after the interest”, – said Shavkat Mirziyoyev.