Дмитрий Медведев Ўзбекистонга ташриф буюради
2019 йилнинг 29-30 май кунлари Россия Федерацияси Ҳукумати Раҳбари Дмитрий Медведев бошчилигидаги делегация Ўзбекистонга ташриф буюради.
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Россия делегациясини қабул қилади.
Ташриф доирасида Урганч шаҳрида Ҳукумат раҳбарлари даражасидаги Ўзбекистон-Россия Қўшма комиссиясининг биринчи йиғилишини ўтказиш режалаштирилган. Мазкур тадбир икки томонлама ҳамкорликнинг янги шакли бўлиб, унга 2018 йил октябрь ойида Россия Президенти Владимир Путиннинг давлат ташрифи ва олий даражадаги музокалар давомида асос солинган.
Икки мамлакат ҳукуматлари раҳбарлари томонидан Иқтисодий ҳамкорлик бўйича ҳукуматлараро комиссиясининг 24 апрелда бўлиб ўтган йигирманчи йиғилиши якунлари сарҳисоб қилинади ва савдо-иқтисодий ҳамкорликни янада ривожлантиришнинг истиқболли йўналишлари ва уларнинг таркибини амалий жиҳатдан бойитиш масалалари муҳокама қилинади.

Дмитрий Медведев посетит Узбекистан
29 – 30 мая 2019 года Узбекистан посетит делегация Российской Федерации во главе с Председателем Правительства Дмитрием Медведевым.
Российская делегация будет принята Президентом Узбекистана Шавкатом Мирзиёевым.
В рамках визита запланировано проведение в г.Ургенче первого заседания узбекско-российской Совместной комиссии на уровне глав правительств – нового формата двустороннего сотрудничества, учрежденного в ходе государственного визита Президента России Владимира Путина в Узбекистан и переговоров на высшем уровне в октября 2018 года.
Руководители правительств двух стран подведут итоги состоявшегося 24 апреля 20-го заседания Межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству и обсудят перспективные направления дальнейшего развития торгово-экономических отношений, наполнения их конкретным практическим содержанием.