2019 йилнинг 27 май куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Тошкент шаҳридаги Малайзия Элчихонасига ташриф буюрди.
ТИВ раҳбари Малайзия Подшоҳининг отаси, собиқ Малайзия Подшоҳи ва Паҳанг штати Султони Аҳмад Шоҳ Ал-Мустаин Биллаҳ ибни Ал-Маҳрум Султон Абу Бакар Риаятуддин Ал-Муадзам Шоҳнинг вафоти муносабати билан чуқур таъзия изҳор этди ва Элчихонада очилган Ҳамдардлик китобига тегишли қайд киритди.
Элчи Ҳенди Ассан Ўзбекистон томонига Президент Шавкат Мирзиёевнинг қайғули лаҳзаларда Родшоҳ ва дўст Малайзия халқига ҳамдардлик ва далда сўзлари битилган мактуби учун самимий миннатдорчилик изҳор этди.

Посещение Посольства Малайзии
27 мая 2019 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов посетил Посольство Малайзии в г.Ташкенте.
Глава МИД выразил глубокие соболезнования и сделал соответствующую запись в Книге соболезнований, открытую в связи с кончиной отца Короля Малайзии, бывшего Короля Малайзии и Султана штата Паханг Ахмада Шаха Аль-Мустаина Биллаха ибни Аль-Махрума Султана Абу Бакара Риаятуддина Аль-Муадзама Шаха.
Посол Хенди Ассан искренне поблагодарил узбекскую сторону за послание Президента Узбекистана Шавката Мирзиёева со словами сочувствия и поддержки скорбную минуту Королю и дружественному народу Малайзии.