Йўл транспорт ҳодисаси натижасида жабрланганларга ўз вақтида ёрдам кўрсатилди
2019 йил 29 апрель куни соат 02:00 ларда Ўртачирчиқ тумани ҳудудидан ўтувчи 4Р20 автомобил йўлининг 6 км да Бухоро шаҳридан зиёратдан қайтаётган, салонида 53 нафар йўловчиси бўлган д/р 01 366 СВА “Мерседес” русумли автобусининг балони ёрилиб кетиши натижасида, бошқарувини йўқотиб, бетон тўсиққа бориб урилиб ёнбошлаган ва автобус ёнишни бошлаган, йўловчилар автобусдан зудлик билан эвакуация қилинган.
Барча йўловчилар тиббий кўрикдан ўтказилган, 7 нафар йўловчи турли даражада тан жароҳати билан 2 нафари Ўртачирчиқ тумани шифохонасига 6 нафари Ўзбекистон Республикаси тез тиббий ёрдам илмий марказига жойлаштирилган.
Ушбу автобусда Тошкент вилояти Паркент тумани 31-умумий ўрта таълим мактабининг  37 нафар ўқувчиси, 3 нафар ўқитувчиси, 10 нафар ота-оналари ҳамда 3 нафари хайдовчи бўлишган.

ДТП в Ташкентской области. Всем пострадавшим оказана своевременная помощь
29 апреля 2019 года в 02:00 часа на 6 км трассы 4Р20, что расположена в Уртачирчикского района Ташкентской области произошло ДТП.
Автобус марки “Мерседес” с г.н 01 366 СВА ехавший из Бухары перевернулся на бок в силу того что у данного автотраспортного средства в пути лопнул балон. В результате случивщегося в автобусе началось возгарание.  В салоне  находилось 53 человека. Все пассажиры в оперативном режиме были эвакуированы. Обошлось без смертей. На месте пострадавшим была оказана медицинская помощь.
В результате ДТП 7 человек получили трамвы разной степени тяжести,  двое размещены в Уртачирчикской районной больнице, 5 пассажиров были госпитализированны в Республиканский научный центр экстренной медицинской помощи.
Отметим, что в данном автобусе  находились 37 школьников 31 общеобразовательной школы Паркентского района,  3 педагога этой же школы,  10 родителей и 3 водителя.