Ўзбекистон Президентининг табриги
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Владимир Зеленскийни Украина Президенти сайловидаги ишончли ғалабаси билан табриклади.
“Аминманки, анъанавий дўстликка, икки томон учун фойдали ҳамкорликка ҳамда ўзаро манфаатларни инобатга олишга асосланган Ўзбекистон-Украина муносабатлари мамлакатларимиз ва халқларимиз фаровонлиги йўлида янада изчил ривожланади", - дейилади давлатимиз раҳбарининг мактубида.
Шавкат Мирзиёев Владимир Зеленскийга мустаҳкам соғлик, хотиржамлик ва давлат ишида муваффақият, дўст Украина халқига тинчилик ва фаровонлик тилади.

Поздравление Президента Узбекистана
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев поздравил Владимира Зеленского с убедительной победой на состоявшихся выборах Президента Украины.
«Убежден, что узбекско-украинские отношения, основанные на принципах традиционной дружбы, взаимовыгодного сотрудничества и учета интересов друг друга, будут и впредь последовательно развиваться и укрепляться на благо наших стран и народов», - говорится в послании главы нашего государства.
Шавкат Мирзиёев пожелал Владимиру Зеленскому крепкого здоровья, благополучия и успехов в государственной деятельности, а дружественному народу Украины – мира и процветания.