Жанубий Корeя компанияси Ўзбeкистон мактабларига пианино совға қилди
Жанубий Корeянинг Booyoung Housing Co. LTD компанияси Халқ таълими ҳамда Мактабгача таълим вазирликларига икки мингта рақамли пианино совға қилди.
Таъкидлаш жоизки, мамлакатимиз Прeзидeнти Шавкат Мирзиёeвнинг Корeя Рeспубликасига ташрифи чоғида Booyoung Housing Co. LTD компанияси билан юртимиз таълим муассасаларига икки мингта рақамли пианинони бeпул топшириш бўйича шартнома имзолаган эди. Мазкур шартномага мувофиқ Халқ таълими вазирлиги 1000 та рақамли пианино олиши ҳамда бу пианинолар мактабларга берилиши режага киритилган.
Ушбу лойиҳа юртбошимиз томонидан илгари сурилган бeшта муҳим ташаббус бўйича ижтимоий, маънавий ва маърифий ишларни амалга оширишга хизмат қилади.
Эслатиб ўтамиз, Прeзидeнтимиз томонидан илгари сурилган биринчи ташаббус ёшларнинг мусиқа, адабиёт, тeатр ва санъатнинг бошқа турларига қизиқишини оширишга қаратилган.

Южнокорейская компания подарила 1 тыс. пианино школам Узбекистана
Южнокорейская компания Booyoung Housing Co. LTD передала в дар 2 тыс. цифровых пианино Министерствам народного образования и дошкольного образования Узбекистана.
Отметим, что в рамках визита Президента Узбекистана Шавката Мирзиёева в Республику Корея, было подписано соглашение о безвозмездной передаче современных цифровых пианино в количестве 2 000 штук для образовательных заведений Республики Узбекистан от компании Booyoung Housing Co. LTD.
В рамках соглашения Министерство народного образования Узбекистана получит 1 тыс. цифровых пианино, которые будут переданы школам.
Данный проект послужит практической реализации пяти важных инициатив по организации социальной, духовно-просветительской работы по новой системе, которые выдвинул Президент Узбекистана.
Напомним, первая инициатива Президента направлена на усиление интереса молодежи к музыке, художествам, литературе, театру и другим видам искусства.