Ислом Каримов номидаги Тошкент халқаро аэропортида олий мартабали меҳмонни Ўзбекистон Бош вазири Абдулла Арипов кутиб олди.
Бугун Корея Республикаси Президенти Ўзбекистон Бош вазири ҳамроҳлигида Тошкент шаҳридаги Инҳа университетига ташриф буюриб, мамлакатларимиз ҳамкорлигида амалга оширилиши режалаштирилган телемедицина лойиҳаси тақдимоти билан танишади.
Ўзбекистон ва Жанубий Корея Президентларининг музокаралари 19 апрель куни Кўксаройда бўлиб ўтади. Унда савдо-иқтисодий, инвестициявий, молиявий-техник ва гуманитар соҳалардаги амалий ҳамкорликни ривожлантириш истиқболлари муҳокама қилинади.
Имзолаш учун салмоқли ҳужжатлар тўплами тайёрланган. Хусусан, Ўзбекистон Республикаси билан Корея Республикаси ўртасида алоҳида стратегик шериклик тўғрисидаги декларацияни қабул қилиш режалаштирилган.

Президент Республики Корея прибыл в Ташкент
По приглашению Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева Президент Республики Корея Мун Чжэ Ин 18 апреля прибыл в нашу страну с государственным визитом.
В международном аэропорту Ташкента имени Ислама Каримова высокого гостя встретил Премьер-министр Узбекистана Абдулла Арипов.
Сегодня Президент Республики Корея в сопровождении Премьер-министра Узбекистана посетит Университет Инха в Ташкенте, где ознакомится с презентацией проекта телемедицины, который планируется реализовать в сотрудничестве наших стран.
Переговоры Президентов Узбекистана и Южной Кореи состоятся 19 апреля в резиденции Куксарой. В ходе них будут обсуждены перспективы дальнейшего укрепления практического сотрудничества в торгово-экономической, инвестиционной, финансово-технической и гуманитарной сферах.
Ожидается подписание весомого пакета документов. В частности, планируется принятие декларации об особом стратегическом партнерстве между Республикой Узбекистан и Республикой Корея.