Ўзбекистон делегациясининг Руминияга ташрифи тўғрисида
2019 йилнинг 15-16 апрель кунлари Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири ўринбосари Дилшод Ахатов бошчилигидаги делегация Марказий Осиё бўйича “Барқарор тараққиёт учун муштараклик” мавзусидаги юқори даражали конференцияда иштирок этиш учун Руминияга амалий ташриф билан боради.
Бухарест шаҳрида Ўзбекистон делегацияси Руминия Ташқи ишлар вазирлиги давлат котиби Данут Некулаеску, Кичик ва ўрта тадбиркорлик, савдо ва ишбилармонлик муҳити вазирлиги давлат котиби Габриела Восиля ҳамда конференцияда иштирок этган бошқа делегация раҳбарлари билан учрашув ва музокаралар ўтказади.

Uzbekistan delegation to visit Romania
On April 15-16, 2019, the delegation of Uzbekistan led by Deputy Minister of Foreign Affairs Dilshod Akhatov will visit Romania to attend the high-level conference on Central Asia “Interconnectedness for sustainable development”.
According to Uzbekistan MFA, within the framework of the visit to Bucharest, Uzbekistan delegation will hold meetings and negotiations with the Secretary of State of the Ministry of Foreign Affairs of Romania Dan Neculăescu and the Secretary of State of the Ministry for Business Environment, Commerce and Entrepreneurship Gabriela Mihaela Voicilă, as well as heads of other delegations participating in the conference.