Ўзбекистон делегациясининг Руминияга ташрифи тўғрисида
2019 йилнинг 15-16 апрель кунлари Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири ўринбосари Дилшод Ахатов бошчилигидаги делегация Марказий Осиё бўйича “Барқарор тараққиёт учун муштараклик” мавзусидаги юқори даражали конференцияда иштирок этиш учун Руминияга амалий ташриф билан боради.
Бухарест шаҳрида Ўзбекистон делегацияси Руминия Ташқи ишлар вазирлиги давлат котиби Данут Некулаеску, Кичик ва ўрта тадбиркорлик, савдо ва ишбилармонлик муҳити вазирлиги давлат котиби Габриела Восиля ҳамда конференцияда иштирок этган бошқа делегация раҳбарлари билан учрашув ва музокаралар ўтказади.

О визите делегации Узбекистана в Румынию
15-16 апреля 2019 года делегация Республики Узбекистан во главе с заместителем Министра иностранных дел Дилшодом Ахатовым совершит рабочий визит в Румынию для участия в конференции высокого уровня по Центральной Азии «Взаимосвязанность для устойчивого развития».
В рамках пребывания в г.Бухаресте узбекская делегация проведет встречи и переговоры с госсекретарем Министерства иностранных дел Румынии Данутом Некулаеску и госсекретарем Министерства малого и среднего предпринимательства, торговли и деловой среды Габриэлой Восиля, а также руководителями других делегаций, принимающими участие в конференции.