Тошкент шаҳридаги Инҳа университетида Security Trends Central Asia 2019 анжумани ўтказилади
23 апрель куни Тошкент шаҳридаги Инҳа университетида Security Trends Central Asia 2019 анжумани бўлиб ўтади.
Тадбир давомида Trend Micro Incorporated компаниясининг юқори малакали мутахассислари корхона ва ташкилотлар киберҳимоясининг замонавий усул ва услублари ҳақида сўзлаб берадилар ҳамда соҳада мавжуд муаммоларни муҳокама қиладилар.
Анжуман йиллик форумга айлантирилиши, давлат ташкилотлари, тижорат компаниялари ва турли ечимлар ишланмалари бўйича мутахассислар ўртасида муҳокама ва мунозара майдонига айланиши кўзда тутилган.
Ушбу мунозарада Тошкент шаҳридаги Инҳа университети талабалари ҳам иштирок этадилар.
Мазкур тадбир бўлғуси мутахассисларни ахборот хавфсизлиги соҳасидаги трендлардан хабардорлигини ошириш мақсадида уларни жалб этишга қаратилади.
Анжуманда иштирок этишни истаган барча хоҳловчилар қуйидаги ҳаволага ўтишлари зарур: https://securitytrendsevents.com/tashkent2019#About

Security Trends Central Asia 2019 Conference
On April 23, Inha University in Tashkent will host the Security Trends Central Asia 2019 Conference.
According to IUT, Trend Micro Incorporated specialists will talk about the modern methods and current approaches to cyber security of companies and organizations. They will also discuss the industry’s contemporary issues.
The event will be organized in cooperation with Inha University in Tashkent – the partner University of Trend Micro Company.
The conference is intended to become an annual forum, a communication platform between government organizations, commercial companies and solution developers, for discussing cybersecurity issues.
Moreover, the students of Inha University in Tashkent will also take part in the discussions.
The organizers seek to attract the attention of potential specialists of the field with a mission of raising their awareness of trends in information security.