Давергеодезкадастр қўмитаси вакилларининг Венгрияга ташрифи
Жаҳон банки иштирокидаги "Кўчмас мулкни рўйхатдан ўтказиш ва кадастр тизимларини модернизация қилиш" лойиҳаси доирасида Давергеодезкадастр раиси ўринбосари А.Маматов бошчилигидаги делегация Венгриялик ҳамкорлар билан учрашиш мақсадида Будапешт шахрига ташриф буюрди.
2019 йилнинг 8 апрель куни қўмита вакилларининг Венгрия қишлоқ хўжалиги ишлаб чиқарувчилари миллий палатаси раҳбарлари ва мутахассислари билан учрашуви бўлиб ўтди. Ушбу учрашув давомида делегация аъзолари қишлоқ хўжалиги ишлаб чиқарувчиларининг миллий палатаси фаолияти билан якиндан танишдилар.
Мазкур палатанинг асосий вазифаси манфаатларни ҳимоя қилиш, субсидиялаш хамда қишлоқ хўжалиги ишлаб чиқарувчилари малакасини ошириш учун мутахассисларни жалб этиш кабилардан иборатдир.
Шунингдек, кишлоқ хўжалиги вазирлиги ва Венгрия геодезия, картография ва масофадан зондлаш илмий-тадқиқот институти вакиллари "Венгриядаги ер бошқариш тизимининг асосий хусусиятлари" мавзусида хамда Венгриянинг кўчмас мулкни рўйхатдан утказиш ва кадастр тизимини модернизация қилишга оид сунгги 25 йиллик тажрибасига бағишланган тақдимотларни намойиш этдилар.
Чет эл сармояларини жалб қилиш хамда республикамизда гео-инновациялар соҳасидаги глобал корпорацияларнинг илғор тажрибасини жорий этиш мақсадида делегация аъзолари EUROSENSE компаниясининг махаллий офисига ташриф буюришди.

Визит делегации Госкомземгеодезкадастра в Венгрию
В рамках проекта «Модернизация систем регистрации недвижимого имущества и кадастра» с участием Всемирного банка делегация Комитета во главе заместителя председателя А.Маматова прибыла в Будапешт для проведения встреч с Венгерскими партерами.
8 апреля 2019г. состоялась встреча с руководством и специалистами  Национальной палаты сельхоз производителей Венгрии. В ходе встречи члены делегации ознакомились с деятельностью Национальной Палаты сельхоз производителей, основной задачей которой является лоббирование интересов, субсидирование, привлечение экспертов для повышения квалификации сельхозпроизводителей.
Также представителями Министерства сельского хозяйства и Научно исследовательского института геодезии, картографии и дистанционного зондирования Венгрии были проведены презентации на тему «Основные особенности Венгерской системы управления земельными ресурсами» и об опыте модернизации Венгерской системы регистрации недвижимости и кадастра за последний 25 лет.
В целях привлечения прямых иностранных инвестиций  и внедрения лучших практик мировых корпораций в сфере геоинноваций в республику, делегация посетила  Венгерский офис компании «Evrosense».