Инновацион ривожланиш вазирлиги Тадбиркорлик бўйича жаҳон чемпионатининг саралаш турининг миллий босқичини эълон қилади!
2019-04-09 | Иқтисодиёт
2019 йилнинг 4 апрель кунидан эътиборан Ўзбекистон Республикаси Инновацион ривожланиш вазирлиги ҳамда The Global Education and Leadership Foundation жамғармаси (tGELF, Таълим ва етакчиликни ривожлантириш соҳасидаги халқаро жамғарма, Ҳиндистон) Global Entrepreneurship Network (GEN, Глобал тадбиркорлик тармоғи) билан ҳамкорликда“Тадбиркорлик бўйича жаҳон чемпионати” (Entrepreneurship World Cup)нинг миллий саралаш босқичида иштирок этиш учун рўйхатга олиш бошланганини эълон қилади. Танлов Саудия Арабистони Қироллиги валиаҳд шаҳзодаси Муҳаммад ибн Салмон Ал Сауд ташаббуси билан MiSK жамғармаси томонидан ташкил этилган.
Мазкур чемпионат – глобал миқёсдаги йирик ҳодиса бўлиб, дунёдаги 100 дан ортиқ давлатлардан 100 минг нафардан зиёд тадбиркорлар иштирок этадилар!
Танловнинг миллий саралаш босқичининг финали халқаро даражадаги экспертлар иштирокида 2019 йилнинг 30–31 май кунлари Тошкент шаҳрида бўлиб ўтади. Танлов ғолиблари 2019 йил 12 ноябрда Саудия Арабистонининг Эр-Рияд шаҳрида бўладиган Тадбиркорлик бўйича жаҳон чемпионатининг халқаро супер-финалида иштирок этиш имкониятини қўлга киритадилар.
Аризалар инглиз тилида 2019 йилнинг 10 май санасига қадар қабул қилинади.
Батафсил маълумотларни олиш ва рўйхатдан ўтиш учун платформа қуйидаги ҳаволага киринг: https://entrepreneurshipworldcup.com/tgelf
MiSK жамғармаси ҳақида
MiSK жамғармаси Саудия Арабистони Қироллигининг валиаҳд шаҳзодаси Муҳаммад ибн Салмон Ал Сауд томонидан ташкил этилган. Жамғарма фаолияти Саудия Арабистонидаги ёшларнинг етакчилик сифатларини қўллаб-қувватлаш ва таълимни ривожлантиришга йўналтирилган.
Батафсил маълумотлар қуйидаги ҳавола бўйича: https://misk.org.sa/en/
tGELF жамғармаси ҳақида
2006 йили ташкил этилган таълим ва етакчиликни ривожлантириш соҳасидаги Халқаро жамғарма ахлоқий қадриятларга асосланган етакчиларнинг халқаро ҳамжамиятини яратишга қаратилган.
Батафсил маълумотлар қуйидаги ҳавола бўйича: http://www.tgelf.org
GEN Глобал тадбиркорлик тармоғи ҳақида
Глобал тадбиркорлик тармоғи – дунёнинг 170 мамлакатида тадбиркорлик ташаббусларини ривожлантиришга қаратилган лойиҳалар ва дастурлар платформаси.

Министерство инновационного развития запускает национальный этап отборочного тура Чемпионата мира по предпринимательству
2019-04-09 | Экономика
Министерство инновационного развития Республики Узбекистан и the GlobalEducation and Leadership Foundation (tGELF, Международный фонд в области развития образования и лидерства, Индия), совместно с Global Entrepreneurship Network (GEN, Глобальная Сеть Предпринимательства) объявляют открытие регистрации для участия в национальном отборочном туре международного предпринимательского конкурса «Чемпионат мира по предпринимательству» (EntrepreneurshipWorld Cup), организованного фондом MiSK, инициативой наследного принца Королевства Саудовская Аравия Мухаммедом ибн Салманом Аль Саудом.
Чемпионат – событие поистине глобального масштаба, в нем примут участие 100 тыс. предпринимателей из 100 стран мира!
Финал национального отборочного тура конкурса состоится 30–31 мая 2019 г. в Ташкенте, при участии экспертов международного уровня. Победители конкурса получат возможность отправиться на международный супер-финал Чемпионата мира по предпринимательству в г. Эр-Рияд, столицу Саудовской Аравии, 12 ноября 2019 г.
В конкурсе могут принять участие лица от 18 до 30 лет. Конкурс открыт для предпринимательских проектов на любом из трех этапов развития: на идейной и ранней стадиях, а также на стадии роста.
Заявки принимаются до 10 мая 2019 г., на английском языке.
Более подробная информация и платформа для регистрации доступны по ссылке:
https://entrepreneurshipworldcup.com/tgelf
О фонде MiSK
Фонд MiSK был основан наследным принцем Королевства Саудовская Аравия Мухаммедом ибн Салманом Аль Саудом. Деятельность фонда направлена на и поощрение лидерских качеств и развитие образования среди молодежи Саудовской Аравии.
Более подробная информация по ссылке: https://misk.org.sa/en/
О фонде tGELF
Деятельность Международного фонда в области развития образования и лидерства, образованного в 2006 г., направлена на создание международного сообщества лидеров, основанного на ценностях этики и альтруизма.
Более подробная информация по ссылке: http://www.tgelf.org
O Глобальной Сети Предпринимательства GEN
Глобальная Сеть Предпринимательства – платформа проектов и программ, направленная на развитие предпринимательской инициативы в 170 странах мира.