Тошкент шаҳар ҳокимлигида Туркиянинг “Eczacibasi Group” компанияси вакиллари билан учрашув бўлиб ўтди
2019-04-03 | Иқтисодиёт
Тошкент шаҳар ҳокимлигида Туркиянинг “Eczacibasi Group” компанияси бош директори Аталай Гюмрах, корпоратив ва давлат алоқалари бўйича катта маслаҳатчи Деврим Чубукчу ва бизнесни ривожлантириш менежери Тимучин Булбул иштирокида учрашув бўлиб ўтди.
“Eczacibasi Group” 42 та саноат гуруҳини бирлаштирган Туркиянинг энг йирик компанияларидан биридир. Унинг йиллик товар айланмаси 3млрд. АҚШ долларидан ортади. Қурилиш материаллари, истеъмол маҳсулотларини ишлаб чиқариш, фойдали қазилмалар ва соғлиқни сақлаш компания фаолиятининг асосий йўналишларидир. Шунингдек, компания санитария-гигиена қоғозлари, пайвандловчи электродлар ва электрон смарт карталар экспорти бўйича ҳам етакчи ҳисобланади. “Eczacibasi Group” дунёга машҳур VitrA, Burgbad, Villeroy ва Boch Engers брендлари эгаси ҳамдир.

В хокимияте Ташкента прошла встреча с представителями Eczacibasi Group
Состоялась встреча с участием генерального директора турецкой компании Eczacibasi Group, Аталаем Гюмрахом, старшим советником по корпоративным и государственным связям Девримом Чубукчу и менеджером по развитию бизнеса Тимучин Бюлбюлем.
Владелец всемирно известных брендов VitrA, Burgbad, Villeroy и Boch Engers «Eczacibasi Group» является одной из крупнейших компаний в Турции, объединяющий 42 промышленные группы. Основными ее направлениями являются производство строительных материалов, товаров народного потребления, добыча полезных ископаемых, сфера здравоохранения. Компания также является лидером по экспорту санитарно-гигиенической бумаги, сварочных электродов и электронных смарт-карт. Её годовой товарооборот составляет более 3 млрд. долларов США.
В ходе встречи с руководством компании были обсуждены вопросы развития двустороннего торгово-инвестиционного сотрудничества и на основе иностранных инвестиций создания новых производственных линий.