Байрам дастурхони: 7 тонналик сумалак хайрия мақсадида тарқатилди
30 март куни Тошкент Central Parkида бўлиб ўтган 7 тонналик анъанавий сумалак таомини тайёрлаш жараёни якунланди.
Шу муносабат билан боғда халқ сайли ва болалар учун байрам тадбирлари ўтказилди. Тайёр сумалак ташкилотчилар томонидан махсус банкаларга қадоқланиб, тадбир иштирокчилари ва меҳмонларига тарқатилди. Миллий таомимизнинг аксарият қисми хайрия мақсадида “Меҳрибонлик” номли болалар уйи ва бошқа меҳрибонлик уйларига юборилди.
Тадбир якунида ташкилотчилар тадбирни ташкил этишда яқиндан ёрдам бергани учун Ўзбекистон Республикаси Туризмни ривожлантириш давлат қўмитасига алоҳида миннатдорчилик билдиришди.

Праздничное угощение: 7-тонный сумаляк распределили в благотворительных целях
30 марта в ташкентском Central Park завершился процесс приготовления традиционного блюда сумаляк, вес которого составляет 7 тонн.
По этому случаю в парке развернулись народные гуляния и праздничные выступления для детей. Готовый сумаляк был упакован в специальные банки от организаторов и распределен среди участников и гостей мероприятия. Большая часть национального угощения, в благотворительных целях направлена в Дома Милосердия и Детский дом «Мехрибонлик».
По итогу, организаторы выразили особую благодарность Государственному комитету Республики Узбекистан по развитию туризма, за поддержку в организации мероприятия.