27 март куни соат 10:00 да Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлиги пресс-холлида “Нашриётлар фаолияти: бугунги китобхон эҳтиёжини қондиришнинг долзарб масалалари” мавзуида амалий семинар бўлиб ўтади.
Тадбир Ўзбекистон Республикаси Президентининг “Китоб маҳсулотларини нашр этиш ва тарқатиш тизимини ривожлантириш, китоб мутолааси ва китобхонлик маданиятини ошириш ҳамда тарғиб қилиш бўйича комплекс чора-тадбирлар Дастури тўғрисида” 2017 йил 13 сентябрдаги ПҚ-3271-сон қарорининг ижросини таъминлаш бўйича Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлигининг 2019 йилга мўлжаллаган иш режасига мувофиқ  ўтказилади.
Тадбирда Республикадаги барча нашриётларнинг Бош муҳаррирлари, етакчи муҳаррирлари , рассом-дизайнерлари, техник муҳаррирлари иштирок этишади.

2019-03-27 | Образование
27 марта в 10:00 часов в пресс-холле Агентства информации и массовых коммуникаций состоится семинар по теме «Деятельность издательств: актуальные проблемы удовлетворенности современных читателей выпускаемой литературой».
Мероприятие проводится согласно утверждённому плану Агентства информации и массовых коммуникаций на 2019 год по реализации постановления Президента Республики Узбекистан «О программе комплексных мер по развитию системы издания и распространения книжной продукции, повышению культуры чтения» от 13 сентября 2017 года.
В мероприятии примут участие главные и ведущие редакторы, художники-дизайнеры, технические редакторы всех издательств.