Ёшларимиз халқаро турнир ғолиби
Наманган шаҳрида ўсмирлар ва қизлар ўртасида “G3” туркумига кирувчи халқаро теннис турнири ўтказилди.
Жисмоний тарбия ва спорт вазирлиги, Ўзбекистон теннис федерацияси ҳамда Халқаро теннис федерацияси томонидан ташкил этилган мусобақа иштирокчилари яккалик ва жуфтлик баҳсларида куч синашди.
Ўғил болалар ўртасидаги жуфтлик баҳсларида Азиз Дадабоев ва Иброҳимжон Ўринов тандеми мамлакатимиз шарафини муносиб ҳимоя қилди. Улар финал учрашувида голландиялик Тиймен Луф ва россиялик Марат Шарипов жуфтлиги устидан 6:3, 6:1 ҳисобида ғалаба қозониб, бош совринни қўлга киритди.
Қизлар ўртасида эса ҳамюртларимиз Ясмина Каримжонова ва Севил Йўлдошева ҳал қилувчи ўйинда белоруслик Алёна Фалей ва Евиалина Ласкекич тандемига 3:6, 1:6 ҳисобида имкониятни бой бериб қўйди.
Яккалик баҳсларида ўғил болалар ўртасида россиялик Павел Вербин биринчиликни қўлга киритган бўлса, қизлар ўртасида белоруслик Алёна Фалей шоҳсупага кўтарилди.

Международный турнир по теннису
Участники соревнования, организованного Министерством физической культуры и спорта Республики Узбекистан, Федерацией тенниса и Международной федерацией тенниса, соревновались в одиночных и парных состязаниях.
В парных состязаниях среди юношей Азиз Дадабоев и Иброхимжон Уринов достойно защитили честь нашей страны. В финальной встрече со счетом 6:3, 6:1 они одержали победу над парой Тиймена Луфа из Голландии и россиянина Марата Шарипова и завоевали главный приз.
Среди девушек наши соотечественницы Ясмина Каримжонова и Севил Йулдошева практически в конце решающей игры проиграли Алёне Фалей и Евиалине Ласкекич из Беларуси, счет – 3:6, 1:6.
В одиночных состязаниях среди юношей первое место завоевал Павел Вербин из России, среди девушек – Алёна Фалей из Беларуси.