Ёшларимиз халқаро турнир ғолиби
Наманган шаҳрида ўсмирлар ва қизлар ўртасида “G3” туркумига кирувчи халқаро теннис турнири ўтказилди.
Жисмоний тарбия ва спорт вазирлиги, Ўзбекистон теннис федерацияси ҳамда Халқаро теннис федерацияси томонидан ташкил этилган мусобақа иштирокчилари яккалик ва жуфтлик баҳсларида куч синашди.
Ўғил болалар ўртасидаги жуфтлик баҳсларида Азиз Дадабоев ва Иброҳимжон Ўринов тандеми мамлакатимиз шарафини муносиб ҳимоя қилди. Улар финал учрашувида голландиялик Тиймен Луф ва россиялик Марат Шарипов жуфтлиги устидан 6:3, 6:1 ҳисобида ғалаба қозониб, бош совринни қўлга киритди.
Қизлар ўртасида эса ҳамюртларимиз Ясмина Каримжонова ва Севил Йўлдошева ҳал қилувчи ўйинда белоруслик Алёна Фалей ва Евиалина Ласкекич тандемига 3:6, 1:6 ҳисобида имкониятни бой бериб қўйди.
Яккалик баҳсларида ўғил болалар ўртасида россиялик Павел Вербин биринчиликни қўлга киритган бўлса, қизлар ўртасида белоруслик Алёна Фалей шоҳсупага кўтарилди.

Participants of the tournament competed in singles and doubles. It was organized by the Ministry of Physical Culture and Sports of the Republic of Uzbekistan, Uzbekistan Tennis Federation and International Tennis Federation.
In youth doubles, Aziz Dadaboyev and Ibrohim Urinov worthily defended the honor of Uzbekistan. In the finals, they defeated Thijmen Loof from the Netherlands and Marat Sharipov from Russia with a score of 6:3, 6:1 and won the main prize.
In women’s championships, Yasmina Karimjonova and Sevil Yuldasheva lost the decisive match to Alena Faley and Evelina Laskevich from Belarus with a score of 3:6, 1:6.