Ташқи ишлар вазирлигида йиғилиш
2019 йилнинг 24 март куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири ўринбосари Алишер Абдуалиев ТИВда Президент Шавкат Мирзиёевнинг 2018 йил 29-30 ноябрь кунлари Хоразм вилоятига қилган ташрифи чоғида берган топшириқларини хориждаги дипломатик ваколатхоналар томонидан бажарилишининг амалий жиҳатларига бағишланган йиғилиш ўтказди.
Йиғилишда Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Хавфсизлик кенгаши, Ҳисоб палатаси, Туризмни ривожлантириш давлат қўмитаси, “Ўзкимёсаноат” АЖ вакиллари ва Хоразм вилояти ҳокимлиги раҳбарлари иштирок этди.
Мамлакатимизнинг Саудия Арабистони, Малайзия ва Туркманистондаги Элчилари видеоалоқа орқали Хоразм вилоятидаги хорижий капитал иштирокидаги ва замонавий технологиялар жалб қилинган аниқ инвестицион лойиҳалар бўйича ҳисобот бердилар.
Йиғилишда вилоятга тўғридан-тўғри инвестициялар оқимини ошириш ва бунинг учун зарур шароитларни яратиш истиқболлари ҳам муҳокама қилинди.

On March 24, 2019, Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Alisher Abdualiyev held a meeting at the MFA devoted to practical aspects of implementation by diplomatic missions abroad of President Shavkat Mirziyoyev's instructions, given on November 29-30, 2018 during the visit to Khorezm region.
Representatives of the Security Council under the President of the Republic of Uzbekistan, Accounts Chamber, the State Committee for Tourism Development, JSC Uzkimyosanoat and heads of Khorezm region’s khokimiyat attended the meeting.
Ambassadors of Uzbekistan to Saudi Arabia, Malaysia and Turkmenistan reported via videoconference on specific investment projects in Khorezm region with participation of foreign capital and attraction of modern technologies.
According to Uzbekistan MFA, prospects of increasing direct investment inflow in the region and creating necessary conditions for this were also discussed at the meeting.