Ташқи ишлар вазирлигида учрашув тўғрисида
2019 йилнинг 16 март куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазирининг ўринбосари Алишер Абдуалиев «Kanimed Alles Sag'lik Cozumleri A.S» турк компанияси бош директори Филиз Эрдоған билан учрашди.
Ўзбекистон Президентининг 28 февраль – 1 март кунлари Наманган вилоятига қилган ташрифи чоғида берган топшириқларини амалга ошириш доирасида Ташқи ишлар вазирлигидаги учрашувда Учқўрғон туманида замовавий Гемодиализ ва диагностика лабораторияси марказини ташкил этишнинг амалий масалалари муҳокама қилинди.
Музокаралар якунида 18 март кунига турк делегациясининг вилоят ва туман ҳокимликлари раҳбарияти билан учрашувлар ўтказиш ҳамда бўлажак Марказнинг жойлашув ўрнини ва лойиҳани амалга ошириш билан боғлиқ бошқа масалаларни ўрганиш учун Учқўрғон туманига ташриф буюриши режалаштирилди.
Ҳозирда «Kanimed Alles Sag'lik Cozumleri A.S» («Alles Sag'lik Group»)  компанияси Ўзбекистоннинг Туркиядаги Элчихонаси кўмагида Сурхондарё вилоятининг Термиз шаҳрида 1 млн. АҚШ долларидан ошиқ миқдордаги тўғридан-тўғри инвестицияни жалб қилган ҳолда лаборатория-диагностика марказини барпо этиш ишларини олиб бормоқда. Ҳафта давомида турк делегациясининг кейинчалик лаборатория ускунасини ўрнатиш мақсадида марказ биносида таъмирлаш ишларини олиб бориш учун Термиз шаҳрига бориши белгиланган.

On March 16, the Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Alisher Abdualiyev met with the CEO of Turkey’s company Kanimed Alles Sag'lik Cozumleri A.S., Filiz Erdogan.
According to Uzbekistan MFA, practical issues of creating a modern Hemodialysis Center and a Diagnostic Laboratory in Uchkurgan district were discussed at the Ministry of Foreign Affairs within the framework of implementation of the instructions of the President of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev given during his visit to Namangan region on February 28 – March 1.
Following the negotiation, a visit of the Turkish delegation to Uchkurgan district is scheduled for March 18 to hold meetings with the leadership of the regional and district khokimiyats, as well as study the location of the future Center and other issues of the project implementation.
Currently, Kanimed Alles Sag'lik Cozumleri A.S., with the assistance of the Embassy of Uzbekistan in Turkey, is working on establishing a laboratory and diagnostic center in the city of Termez, Surkhandarya region, with attracting direct investments of over 1 million USD. During the week, Turkish specialists will visit Termez to carry out repair activities in the center building with subsequent installation of laboratory equipment.