«Илм-фан ва инновацион ривожланиш» журнали Олий аттестация комиссиясининнинг илмий нашрлари рўйхатига киритилди
2019-03-15 | Фан
«Илм-фан ва инновацион ривожланиш» журнали Ўзбекистон Республикаси Президентининг ПҚ-3416-сон қарори ижроси доирасида ташкил этилган бўлиб, 2018 йил июнь ойидан бошлаб Ўзбекистон Республикаси Инновацион ривожланиш вазирлиги муассислигида нашр қилинади.
Журнал республикамизда илм-фан, миллий иқтисодиёт ва сиёсий тизим ҳамда таълим тизимининг ривожланишига кўмаклашиш, мамлакатимиз олимлари, мутахассислари, докторантлари, мустақил тадқиқотчилари ва ОТМ профессор-ўқитувчилари томонидан олиб борилаётган изланишларнинг илмий аҳамияти ҳамда бу борадаги фаоллигини оширишни ўз олдига мақсад қилиб олган.
Нашрдаги мақолалар ўзбек, рус ва инглиз тилларида чоп этилади. Мақолаларни танлаб олиш мезонлари ОАК талабларидан келиб чиқиб белгиланади.
Ўзбекистон Республикаси Олий аттестация комиссияси Раёсатининг 2019 йил 28 февралдаги 262/9.2-сон қарори билан «Илм-фан ва инновацион ривожланиш» журнали техника, қишлоқ хўжалиги ва иқтисодиёт фанлари бўйича ОАКнинг диссертациялар асосий илмий натижаларини чоп этиш тавсия этилган илмий нашрлар рўйхатига киритилди.

Журнал «Наука и инновационное развитие» включен в перечень научных изданий Высшей аттестационной комиссии
2019-03-15 | Наука
Политематический научный журнал «Наука и инновационное развитие» был создан в рамках реализации Постановления Президента Республики Узбекистан № ПП-3416, издается с июня 2018 года под учредительством Министерства инновационного развития Республики Узбекистан.
Издание журнала организуется с целью развития науки, национальной экономики, политической системы и системы образования нашей республики, повышения значимости исследовательской работы и публикационной активности отечественных ученых, экспертов, докторантов, независимых исследователей, а также профессорско-преподавательского состава вузов.
Статьи печатаются на государственном, русском и английском языках, отбираются для публикации в журнале в соответствии с установленными ВАК критериями и требованиями.
Согласно Постановлению Президиума Высшей аттестационной комиссии Республики Узбекистан №262/9.2 от 28 февраля 2019 года журнал «Наука и инновационное развитие» включен в перечень научных изданий, рекомендованных ВАК для публикации основных научных результатов диссертаций по техническим, сельскохозяйственным и экономическим наукам.