2019 йилнинг 12 март куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Нидерландия Қироллигининг Фавқулотда ва Мухтор Элчиси (қароргоҳи Москва шаҳрида) Регина Вероника Мария Джонс-Босни қабул қилди.
Элчи мамлакатимизга келган Нидерландиянинг нуфузли 40 та энг йирик компаниялари делегациясига раҳбарлик қилмоқда. Делегация “Agro World-2019” 14-кўргазмасида иштирок этади, шунингдек, Тошкент шаҳри ва Наманган вилоятида «Ўзбекистон-Нидерландия» агробизнес форумларини ўтказади.
ТИВда бўлиб ўтган суҳбат давомида Ўзбекистон-Нидерландия алоқаларини, жумладан «Ўзбекистон-Европа Иттифоқи» шаклидаги ҳамкорликни янада мустаҳкамлаш билан боғлиқ масалалар муҳокама қилинди.
Қайд этилганидек, 2018 йилда икки томонлама товар айланмаси ҳажмининг 60% дан кўпроққа ошиши, икки давлат ишбилармон доиралари ўртасидаги фаол алоқалар ва инвестицион соҳадаги истиқболли лойиҳалар ўзаро манфаатдорликка асосланган ҳамкорликни босқичма-босқич кенгайтириш учун улкан иқтисодий, саноат, технологик, интеллектуал салоҳият мавжудлигини тасдиқлайди.
Замонавий туристизм инфратузилмасини яратиш, таълим сифатини ошириш, зарур мутахассисликлар бўйича кадрлар тайёрлашдаги Голландия тажрибасини Ўзбекистонга жалб қилиш катта қизиқиш уйғотмоқда.

Встреча с Послом Нидерландов
12 марта 2019 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Королевства Нидерландов с резиденцией в г.Москве Регину Веронику Марию Джонс-Бос.
Посол прибыла в нашу страну во главе представительной делегации 40 крупных компаний Нидерландов для участия в 14-й выставке Agro World-2019, а также проведения агробизнес-форумов «Узбекистан-Нидерланды» в г.Ташкенте и Наманганской области.
В ходе беседы в МИД обсуждены вопросы, связанные с дальнейшим укреплением узбекско-нидерландских связей, в том числе в формате «Узбекистан–Евросоюз».
Отмечалось, что рост в 2018 году более чем на 60% объема двустороннего товарооборота, активные контакты между деловыми кругами двух стран и перспективы в инвестиционной сфере подтверждают наличие значительного экономического, индустриального, технологического, интеллектуального потенциала для поступательного наращивания сотрудничества на взаимовыгодной основе.
Большой интерес представляет привлечение в Узбекистан голландского опыта в области создания современной туристической инфраструктуры, повышения качества образования, подготовки кадров по наиболее востребованным специальностям.