Президент Навоий вилоятига жўнаб кетди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев ҳудудларнинг ижтимоий-иқтисодий ривожи, аввалги вазифалар ижроси билан танишиш, янги истиқболли лойиҳаларни белгилаш мақсадида 12 март куни Навоий вилоятига жўнаб кетди.
Давлатимиз раҳбари барча ҳудудлар каби Навоий вилоятига ҳам бир неча бор ташриф буюриб, иқтисодиёт тармоқларини кенгайтириш, аҳоли фаровонлигини оширишга доимий эътибор қаратиб келмоқда. 2017 ва 2018 йиллардаги ташрифлар чоғида белгиланган чора-тадбирлар натижасида вилоятда жуда кўп ишлар амалга оширилди.
Бу сафар Нурота ва Кармана туманлари, Навоий шаҳридаги янги корхоналар, ижтимоий объектлар, энергетика, кимё ва балиқчилик мажмуалари билан танишиш режалаштирилган.

Президент отбыл в Навоийскую область
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев для ознакомления с социально-экономическим развитием регионов, исполнением данных ранее поручений, определения новых перспективных направлений 12 марта отбыл в Навоийскую область.
Глава государства, как известно, регулярно посещает регионы страны, постоянное внимание уделяет расширению потенциала отраслей экономики, повышению благосостояния населения. В результате мер, принятых по итогам поездок в Навоийскую область в 2017 и 2018 годах, здесь осуществляется колоссальный объем работы.
В этот раз намечено ознакомление с новыми предприятиями, объектами социальной сферы, энергетики и химической промышленности, рыбоводческими комплексами в Нуратинском и Карманинском районах, а также в городе Навои.