ХТВ ва Microsoft ҳамкорликнинг ҳозирги ҳолатини кўриб чиқди
Ўзбекистон Халқ таълими вазири Шерзод Шерматов Microsoft корпорацияси делегацияси билан музокара ўтказди.
Учрашувда Microsoft компаниясидан Марказий ва Шарқий Европадаги Microsoft таълими тармоғи билан ишлаш раҳбари Теодора Варбанова, Microsoft таълими тармоғи билан ишлаш раҳбари Нурлан Жонибек ва Microsoft компаниясининг Марказий Осиёдаги раҳбари Олег Кузмин иштирок этди.
Музокаралар давомида ХТВ ва Microsoft ўртасидаги ҳамкорликнинг ҳозирги ҳолати ва истиқболлари кўриб чиқилди.
Жумладан, ёшларнинг ахборот технологиялари соҳаси бўйича билимларини оширишга қаратилган IT-nation лойиҳасида иштирок этиши муҳокама этилди.
Microsoft вакиллари томонидан мактабларда Imagine Academy дастурини жорий этиш таклифи берилди. Мазкур дастур ахборот технологияларига оид турли ўқув дастурларини тақдим этади.

МНО и Microsoft рассмотрели текущее состояние сотрудничества
Министр народного образования Узбекистана (МНО) Шерзод Шерматов провел переговоры с делегацией корпорации Microsoft.
Специалист по образовательным решениям Microsoft Теодора Варбанова, руководитель работы с сектором образования компании Microsoft СНГ Нурлан Жаныбек и руководитель Microsoft в Центральной Азии Олег Кузьмин приняли участие в данной встречи со стороны Microsoft.
Во время встречи стороны рассмотрели текущее состояние и перспективы сотрудничества между МНО и Microsoft.
Стороны, в частности, обсудили возможное участие компании Microsoft в проекте министерства IT-nation, направленном на повышение потенциала молодежи Узбекистана в сфере информационных технологий.
Представители компании Microsoft предложили рассмотреть внедрение программы Imagine Academy, которая предлагает различные учебные курсы в сфере информационных технологии.