Ўзбекистон Элчиси Бангладеш Президентига ишонч ёрлиқларини топширди
2019 йилнинг 7 март куни Дакка шаҳридаги “Бангабабан” қасрида Ўзбекистон Республикасининг Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Фарҳод Арзиев (қароргоҳи Деҳли шаҳрида) Бангладеш Халқ Республикаси Президенти Абдул Ҳамидга ўзининг ишонч ёрлиқларини топширди.
Бангладеш раҳбари маросимдан кейин бўлиб ўтган суҳбат чоғида Президент Шавкат Мирзиёевга ўзининг самимий саломлари ва энг эзгу тилакларини етказиб қўйишни сўради ҳамда Бангладеш томонининг Ўзбекистон билан сиёсий, савдо-иқтисодий, маданий-гуманитар ва бошқа соҳалардаги ҳамкорликни янада кенгайтиришдан манфаатдор эканлигини билдирди. Бангладешда Ўзбекистоннинг исломий қадамжоларига улкан қизиқиш мавжудлиги тасдиқланди.
Президент вақт синовида ўтган икки томонлама муносабатлар анъанавий/азалдан дўстона эканлигини қайд этди ва Бангладешда Ўзбекистон Элчисининг аккредитация қилиниши мамлакатларимиз ва халқларимиз ўртасидаги кўп қиррали ҳамкорликнинг янада фаоллашишига хизмат қилади деб ишонч билдирди.

Ambassador of Uzbekistan presented credentials to the President of Bangladesh
On March 7, 2019, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Uzbekistan with residence in Delhi Farkhod Arziyev presented his credentials to the President of the People's Republic of Bangladesh Abdul Hamid at Bangabhaban Palace, in the city of Dhaka.
The Head of Bangladesh conveyed his sincere greetings and best wishes to President Shavkat Mirziyoyev, as well as expressed interest of the Bangladesh side in expanding cooperation with Uzbekistan in political, trade-economic, cultural-humanitarian and other spheres. Great interest of Bangladesh in Islamic shrines of Uzbekistan was confirmed.
The President noted that time-tested bilateral relations are traditionally friendly and expressed confidence that accreditation of the Ambassador of Uzbekistan to Bangladesh will serve to further enhance comprehensive cooperation between the two countries and people.