Ўзбекистон Элчиси БАА Вице-презиндентига ишонч ёрлиқларини топширди
2019 йилнинг 3 март куни Ўзбекистон Республикасининг Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Бахтиёр Ибрагимов Абу-Даби шаҳрида Бирлашган Араб Амирликлари Вице-президенти, Бош вазири, Дубай Амирлиги Ҳокими Шайх Муҳаммад бин Рошид Ол Мактумга ўзининг ишонч ёрлиқларини топширди.
Маросимдан сўнг бўлиб ўтган қисқа суҳбат чоғида Шайх Муҳаммад бин Рошид Ол Мактум Президент Шавкат Мирзиёевга ўзининг чуқур ҳурматини изҳор этди ва Ўзбекистоннинг БАА раҳбарияти ва халқи учун алоҳида аҳамиятга эга эканлигини қайд этди.
Таъкидланганидек, Амирликлар ҳукумати икки мамлакат манфаатларини ҳисобга олган ҳолда ўзаро муносабатларни тизимли ва фойдали асосда ривожлантиришни режалаштирмоқда.

Посол Узбекистана вручил верительные грамоты Вице-президенту ОАЭ
3 марта 2019 года Чрезвычайный и Полномочный Посол Республики Узбекистан Бахтиёр Ибрагимов в г.Абу-Даби вручил свои верительные грамоты Вице-президенту, Премьер-министру Объединенных Арабских Эмиратов и Правителю Дубая Шейху Мухамеду бин Рашиду Аль Мактуму.
В ходе состоявшейся после церемонии краткой беседы Шейх Мухамед бин Рашид Аль Мактум выразил свое глубокое уважение Президенту Шавкату Мирзиёеву и отметил, что Узбекистан имеет особое значение для руководства и народа ОАЭ.
Как было подчеркнуто, правительство Эмиратов намерено развивать двусторонние отношения на системной и взаимовыгодной основе с учетом национальных интересов сторон.