Навбатдаги Технологиялар ва инновацияларни қўллаб-қувватлаш Маркази ташкил этилди
5 мартда Интеллектуал мулк агентлиги ва “IP-CENTER​” ўқув маркази вакиллари билан Тошкент кимё-технология институти раҳбари билан учрашув бўлиб ўтди.
Саноатнинг барча соҳаларини қамраб олиш мақсадида Тошкент кимё-технология институти базасида навбатдаги Технология ва инновацияларни қўллаб-қувватлаш маркази ташкил этилиши бўйича келишилди ва ҳужжатлар имзоланди.
Маълумки мазкур олий таълим муассасаси озиқ-овқат маҳсулотлари кимёси, ноорганик моддаларни ишлаб чиқариш, шунингдек ёқилғи ва органик моддалар кимёвий технологияси бўйича юқори квалификацияга эга мутахассисларни тайёрлайди.
Шунингдек, институт ўқитувчилари, докторантлари ва тадқиқотчилари учун “Интеллектуал мулк объектлари муҳофазаси” мавзусида семинар ва Агентлик фаолияти бўйича давра суҳбати ўтказилди, берилган саволларга тўлиқ жавоблар берилди.

Создан очередной Центр поддержки инноваций и технологий
5 марта в Ташкентском химико-технологическом институте состоялась встреча представителей Агентства по интеллектуальной собственности и Учебного центра «IP-CENTER» с руководством Института.
С целью не только территориального, но и охвата по отраслям промышленности была достигнута договоренность и подписано соглашение о создании на базе Института Центра поддержки технологий и инноваций.
Известно, что институт готовит высококвалифицированных специалистов в сфере химии пищевых продуктов, производстве неорганических веществ, а также химической технологий топлива и органических веществ.
Также проведены семинар на тему: “Защита объектов интеллектуальной собственности” и круглый стол для преподавателей, докторантов и исследователей университета, круглый стол на котором были обсуждены вопросы, связанные с деятельностью Агентства.