2019 йилнинг 5 март куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазирининг биринчи ўринбосари Илҳом Неъматов Тожикистон Республикаси Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Содиқ Имоми билан учрашди.
Учрашувда Ўзбекистон ва Тожикистон президентларининг икки томонлама учрашувлари чоғида эришилган келишувларни амалга оширишнинг амалий масалалари муҳокама қилинди.
2019 йилда ўтказиладиган қўшма тадбирларнинг, жумладан Савдо-иқтисодий ҳамкорлик бўйича ҳукуматлараро комиссиянинг навбатдаги мажлиси кун тартиблари ва ўтказилиш муддатлари борасидаги таклифлар ҳам кўриб чиқилди.

Meeting with Tajikistan’s Ambassador
On March 5, the First Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Ilkhom Nematov met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Tajikistan Sodiq Imomi.
According to Uzbekistan MFA, the sides discussed practical issues of implementing the agreements reached during the bilateral meetings of Uzbekistan and Tajikistan Presidents.
Proposals on the agenda and timing of joint events in 2019, including the regular meeting of the Intergovernmental Commission on Trade and Economic Cooperation were also considered.