2019 йилнинг 5 март куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазирининг биринчи ўринбосари Илҳом Неъматов Тожикистон Республикаси Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Содиқ Имоми билан учрашди.
Учрашувда Ўзбекистон ва Тожикистон президентларининг икки томонлама учрашувлари чоғида эришилган келишувларни амалга оширишнинг амалий масалалари муҳокама қилинди.
2019 йилда ўтказиладиган қўшма тадбирларнинг, жумладан Савдо-иқтисодий ҳамкорлик бўйича ҳукуматлараро комиссиянинг навбатдаги мажлиси кун тартиблари ва ўтказилиш муддатлари борасидаги таклифлар ҳам кўриб чиқилди.

5 марта 2019 года первый заместитель Министра иностранных дел Республики Узбекистан Илхом Неъматов встретился с Чрезвычайным и Полномочным Послом Республики Таджикистан Содиком Имоми.
Стороны обсудили практические вопросы реализации договоренностей, достигнутых в ходе двусторонних встреч президентов Узбекистана и Таджикистана.
Также рассмотрены предложения по повестке дня и срокам проведения совместных мероприятий в 2019 году, в том числе очередного заседания Межправительственной комиссии по торгово-экономическому сотрудничеству.