Ўзбекистон ТИВ раҳбарининг Ўмондаги музокаралари тўғрисида
2019 йилнинг 3 март куни амалий ташриф билан Қатарга йўл олган Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Маскат шаҳрининг халқаро аэропортида қисқа муддатли транзит тўхтовини амалга оширди ва у эрда Ўмон Султонлиги Ташқи ишлар вазири Юсуф бин Алави билан учрашув ўтказди.
Музокараларда сиёсий, савдо-иқтисодий, инвестицион, маданий-гуманитар ва бошқа соҳалардаги ҳамкорлик истиқболлари, шунингдек, транспорт ва транзит соҳасидаги алоқаларни кенгайтириш масалалари юзасидан фикр алмашилди ва Ўзбекистон-Туркманистон-Эрон-Ўмон транспорт коридори бўйича келишувлар аҳамияти таъкидланди.

О переговорах главы МИД Узбекистана в Омане
3 марта 2019 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов, направляющийся с рабочим визитом в Катар, совершил краткую транзитную остановку в международном аэропорту города Маската, где провел рабочую встречу с Министром по иностранным делам Султаната Оман Юсуфом бин Алави.
Стороны обменялись мнениями относительно перспектив сотрудничества в политической, торгово-экономической, инвестиционной, культурно-гуманитарной и других областях, а также по наращиванию взаимодействия в сфере транспорта и транзита, подчеркнули важность договоренностей о транспортном коридоре Узбекистан - Туркменистан - Иран - Оман.