2019 йилнинг 23 февраль куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов раислисида ТИВ Ҳайъатининг кенгайтирилган мажлиси ўтказилди.
Мажлисда Давлат раҳбари томонидан 2018 йил 5 апрелда имзоланган «Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазирлиги тизимини тубдан такомиллаштириш ҳамда ташқи сиёсий ва ташқи иқтисодий фаолиятнинг устувор йўналишларини амалга оширишда унинг масъулиятини кучайтириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги фармон ва «Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазирлиги фаолиятини янада такомиллаштиришга доир ташкилий чора-тадбирлар тўғрисида»ги қарордан келиб чиқувчи топшириқлар асосида кўрсатиб ўтилган камчиликларни бартараф этиш ва Вазирлик марказий аппарати ва мамлакатимиз дипломатик ваколатхоналарининг қонун ижодкорлиги, Ўзбекистон фуқаролари, жумладан хорижда бўлиб турган ҳамюртларимизнинг мурожаатлари билан ишлашни такомиллаштириш бўйича аниқ чоралар белгилаб олинди.

Заседание Коллегии МИД
23 февраля 2019 года под председательством Министра иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиза Камилова состоялось расширенное заседание Коллегии МИД.
На заседании в свете задач, вытекающих из подписанных главой государства 5 апреля 2018 года Указа «О мерах по коренному совершенствованию системы Министерства иностранных дел Республики Узбекистан и усилению его ответственности за реализацию приоритетных направлений внешнеполитической и внешнеэкономической деятельности» и Постановления «Об организационных мерах по дальнейшему совершенствованию деятельности Министерства иностранных дел Республики Узбекистан», определены конкретные меры по устранению выявленных недостатков и совершенствованию работы центрального аппарата Министерства и дипломатических миссий нашей страны по законотворческой деятельности, работе с обращениями граждан Узбекистана, в том числе находящихся за рубежом.