Олий ва ўрта махсус таълим вазирлиги хориждаги ўзбекистонликларни ишга таклиф қилaди
Юртимизда илк маротаба Ўзбекистон ёшлари умумжаҳон ассоциацияси томонидан хорижий мамлакатларда таълим олаётган ўзбекистонлик ёшлар учун “Career Bridge” лойиҳаси доирасида видеоконференция ўтказилди.
Тўғридан-тўғри мулоқот шаклида ташкил этилган видеоконференцияда Россия, Япония, Туркия ва Латвиядаги етакчи олий таълим муассасаларининг 2000 нафардан ортиқ битирувчилари иштирок этди.
Олий ва ўрта махсус таълим вазирлиги онлайн-конференцияда сўнгги йилларда соҳада амалга оширилаётган ишлар билан бирга олий таълим тизимида мавжуд бўш иш ўринлари ҳақида тақдимот ўтказди.
Онлайн-мулоқотда вазирлик хориждаги ватандошларимизни олий таълим тизимида амалга оширилаётган ислоҳотларда иштирок этишга ва ватанимиз равнақига биргаликда ҳисса қўшишга чақирди.

Career Bridge connects compatriots abroad
Within the framework of the Career Bridge project, the World Youth Association of Uzbekistan organized a video conference for youth of the country studying abroad.
According to the Ministry of Higher and Secondary Special Education, the conference was attended by more than 2,000 of our compatriots, graduates of leading higher education institutions of Russia, Japan, Turkey and Latvia.
In addition, a presentation of activities of the Ministry, the existing vacancies in higher education system was held.
During the online conference, ministry’s officials called upon the compatriots abroad to take part in reforms carried out in higher education system and to contribute to further prosperity of the country.