2019-02-18 | Иқтисодиёт
20 февраль куни соат 11:00 да Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлиги пресс-холлида “Ўзбекистонда автомобиль йўллари қурилиши: ютуқ ва муаммолар” мавзусида матбуот анжумани бўлиб ўтади.
Тадбирда автомобиль ва ички йўллар қурилишининг республика миқёсидаги қамрови, қурилаётган йўлларнинг сифати, ички йўллардаги носозликлар ва уларни бартараф этиш борасида амалга оширилаётган ишлар юзасидан маълумот берилади.
Шунингдек, носоз йўлларнинг транспорт ҳодисаларига таъсири таҳлил қилинади.
Анжуманда Автомобиль йўллари давлат қўмитаси, Йўл-қурилиш ишлари сифатини назорат қилиш давлат инспекцияси, Республика йўл жамғармаси, Йўл ҳаракати хавфсизлиги Бош бошқармаси мутасаддилари иштирок этади.

2019-02-18 | Экономика
20 февраля в 11:00 часов в пресс-холле Агентства информации и массовых коммуникаций состоится пресс-конференция на тему «Дорожное строительство в Узбекистане: достижения и проблемы».
На мероприятии будет представлена информация о строительстве в стране автомобильных дорог республиканского и местного значения, их качестве, имеющихся при строительстве и эксплуатации проблемах и о проведении работ по их устранению.
Также будет предоставлен анализ влияния качества дорог на количество дорожно-транспортных происшествий.
В конференции примут участие сотрудники Комитета автомобильных дорог, Государственной инспекции по надзору за качеством дорожно-строительных работ при Кабинете Министров, Республиканского дорожного фонда и Главного управления безопасности дорожного движения.