Буюк Британия ташқи ишлар давлат вазири билан учрашув
2019 йилнинг 15 февраль куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Мюнхен шаҳрида (Германия) Буюк Британия ва Шимолий Ирландия Бирлашган Қироллигининг ташқи ишлар давлат вазири Алан Дункан билан учрашди.
Сиёсий, савдо-иқтисодий, инвестицион, маданий-гуманитар ва бошқа соҳаларда Ўзбекистон-Буюк Британия кун тартибининг долзарб масалалари юзасидан фикр алмашилди.
Учрашувда барча соҳаларда икки томонлама ҳамкорлик фаоллашгани мамнуният билан қайд этилди.
Музокараларда Ўзбекистон-Буюк Британия Савдо-саноат кенгашининг навбатдаги мажлиси ҳамда унинг доирасида ўтказилиши режалаштирилган Буюк Британия ишбилармон доиралари вакилларининг Ўзбекистонга ташрифига алоҳида эътибор қаратилди. Ушбу тадбирларнинг амалий жиҳатлари кўриб чиқилди.

Встреча с государственным министром иностранных дел Великобритании
15 февраля 2019 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов в г.Мюнхене (ФРГ) встретился с государственным министром иностранных дел Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии Аланом Дунканом.
Состоялся обмен мнениями по актуальным вопросам узбекско-британской повестки дня в политической, торгово-экономической, инвестиционной, культурно-гуманитарной и других областях.
Стороны с удовлетворением констатировали активизацию двустороннего взаимодействия по всем направлениям.
Особое внимание было уделено предстоящему очередному заседанию Узбекско-британского торгово-промышленного совета и запланированному в его рамках визиту представителей деловых кругов Великобритании в Узбекистан. Рассмотрены практические аспекты этих мероприятий.