Буюк Британия ташқи ишлар давлат вазири билан учрашув
2019 йилнинг 15 февраль куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Мюнхен шаҳрида (Германия) Буюк Британия ва Шимолий Ирландия Бирлашган Қироллигининг ташқи ишлар давлат вазири Алан Дункан билан учрашди.
Сиёсий, савдо-иқтисодий, инвестицион, маданий-гуманитар ва бошқа соҳаларда Ўзбекистон-Буюк Британия кун тартибининг долзарб масалалари юзасидан фикр алмашилди.
Учрашувда барча соҳаларда икки томонлама ҳамкорлик фаоллашгани мамнуният билан қайд этилди.
Музокараларда Ўзбекистон-Буюк Британия Савдо-саноат кенгашининг навбатдаги мажлиси ҳамда унинг доирасида ўтказилиши режалаштирилган Буюк Британия ишбилармон доиралари вакилларининг Ўзбекистонга ташрифига алоҳида эътибор қаратилди. Ушбу тадбирларнинг амалий жиҳатлари кўриб чиқилди.

Meeting with the Minister of State at the Foreign and Commonwealth Office
The Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Abdulaziz Kamilov met with the Minister of State at the Foreign and Commonwealth Office of the United Kingdom Alan Duncan, in Munich, Germany.
According to the Ministry of Foreign Affairs of Uzbekistan, views were exchanged on current issues of Uzbekistan – British agenda in political, trade-economic, investment, cultural-humanitarian and other fields.
The sides noted with satisfaction the intensification of bilateral cooperation in all areas.
Special attention was paid to the upcoming meeting of Uzbekistan – British Trade and Industry Council and the planned visit of representatives of the UK business community to Uzbekistan. Practical aspects of these events were considered.