Покистон Ташқи ишлар вазири билан учрашув
2019 йилнинг 15 февраль куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Мюнхен шаҳрида (Германия) хавфсизлик бўйича конференция ишида қатнашаётган Покистон Ислом Республикаси Ташқи ишлар вазири Шоҳ Маҳмуд Қурайший билан учрашди.
Суҳбат чоғида минтақадаги вазиятнинг ривожланиши ҳамда Ўзбекистон – Покистон ҳамкорлигининг истиқболлари юзасидан фикр алмашилди.
Ўзбекистон билан Покистон ўртасидаги муносабатларда сўнгги икки йилда кузатилаётган фаоллашиш давлатлараро ҳамкорликни кенгайтириш учун, жумладан Афғонистондаги ҳолатни тинч йўл билан бартараф этишга кўмаклашиш борасидаги саъй-ҳаракатларни мувофиқлаштириш бўйича объектив шарт-шароитларни яратиши таъкидланди.

Meeting with Pakistan’s Foreign Minister
On February 15, 2019, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Abdulaziz Kamilov met with the Minister of Foreign Affairs of the Islamic Republic of Pakistan Shah Mehmood Qureshi, in Munich, Germany.
The parties exchanged views on development of the situation in the region, as well as on prospects of Uzbek–Pak cooperation.
It was noted that intensification of relations between Uzbekistan and Pakistan in the past two years creates objective prerequisites for developing interstate cooperation, including on coordinating efforts for promoting the Afghan peace settlement.