Покистон Ташқи ишлар вазири билан учрашув
2019 йилнинг 15 февраль куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Мюнхен шаҳрида (Германия) хавфсизлик бўйича конференция ишида қатнашаётган Покистон Ислом Республикаси Ташқи ишлар вазири Шоҳ Маҳмуд Қурайший билан учрашди.
Суҳбат чоғида минтақадаги вазиятнинг ривожланиши ҳамда Ўзбекистон – Покистон ҳамкорлигининг истиқболлари юзасидан фикр алмашилди.
Ўзбекистон билан Покистон ўртасидаги муносабатларда сўнгги икки йилда кузатилаётган фаоллашиш давлатлараро ҳамкорликни кенгайтириш учун, жумладан Афғонистондаги ҳолатни тинч йўл билан бартараф этишга кўмаклашиш борасидаги саъй-ҳаракатларни мувофиқлаштириш бўйича объектив шарт-шароитларни яратиши таъкидланди.

Встреча с главой МИД Пакистана
15 февраля 2019 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов в г.Мюнхене (ФРГ) встретился с Министром иностранных дел Исламской Республики Пакистан Шах Махмудом Курейши, участвующим в работе конференции по безопасности.
Стороны обменялись мнениями относительно развития ситуации в регионе, а также перспективам узбекско-пакистанского сотрудничества.
Было отмечено, что наблюдаемая в последние два года активизация отношений между Узбекистаном и Пакистаном создает объективные предпосылки для расширения межгосударственного сотрудничества, в том числе по координации усилий для содействия афганскому мирному урегулированию.