Конкук университети президенти Мин Санг Самарқандга келди
Самарқанд ветеринария медицинаси институтида Жанубий Кореянинг Конкук университети президенти Мин Санги бошчилигидаги делегация аъзолари билан учрашув бўлиб ўтди.
Институт ректори Х.Юнусов меҳмонларга ўтган йили ташкил этилган мазкур ўқув юртининг мақсад ва вазифалари, таълим жараёни ҳақида маълумот берди. Ветеринария ва чорвачилик соҳаси учун замонавий билимларни эгаллаган олий маълумотли мутахассис кадрлар тайёрлаш борасида олиб борилаётган ишлар ҳақида сўз юритилди.
Жанубий кореялик меҳмонлар институт таълим йўналишлари бугунги кун учун долзарб аҳамиятга эгалигини қайд этди. Бу борада ҳамкорликда ишлаш, профессор-ўқитувчилар ва талабалар алмашинувини йўлга қўйиш, масофавий таълим имкониятлари, замонавий педагогик технологиялардан фойдаланиш юзасидан фикр алмашилди. Атрофлича танишув ва муҳокамалардан сўнг икки олий ўқув юрти ўртасида ҳамкорлик меморандуми имзоланди.
– Бу ҳамкорлик икки томон учун ҳам манфаатли бўлиб, муассасаларимизнинг истиқболдаги режаларини амалга ошириш, биргаликда ўқув дастурлари тайёрлаш ва уларни такомиллаштириш, илмий ҳужжатлар ва адабиётлар алмашишга хизмат қилади, – дейди Конкук университети президенти Мин Санги. – Бу алоқаларни қўшма конференция, семинар ва симпозиумлар уюштириш, илмий тадқиқотлар олиб бориш билан янада мустаҳкамлаймиз.

Сотрудничество в сфере образования​
В Самаркандском институте ветеринарной медицины состоялась встреча с членами делегации Южной Кореи во главе с президентом университета Конкук Мином Санги.
Ректор института Х.Юнусов рассказал гостям о целях, задачах, учебном процессе образованного в прошлом году учебного заведения. Говорилось о работе по подготовке специалистов с высшим образованием, обладающих современными знаниями в сфере ветеринарии и животноводства.
Гости отметили актуальность образовательных направлений института. Состоялся обмен мнениями о сотрудничестве в сфере образования, налаживании обменов профессорами, преподавателями и студентами, применении современных педагогических технологий. После знакомства и обсуждения вопросов был подписан меморандум о сотрудничестве двух вузов.
– Обе стороны заинтересованы в этом сотрудничестве, так как оно будет способствовать реализации перспективных планов наших учебных заведений, совместной подготовке и совершенствованию учебных программ, обмену научными документами и литературой, – сказал президент университета Конкук Мин Санги. – Мы будем укреплять связи с целью организации совместных конференций, семинаров, симпозиумов, ведения научных исследований.