Ташқи ишлар вазирлигидаги мажлис тўғрисида
2019 йилнинг 2 февраль куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов бошчилигида ТИВ марказий аппаратининг мажлиси бўлиб ўтди.
Мажлисда Ўзбекистон Республикаси Бош вазирининг ўринбосари Элёр Ғаниев иштирок этди. Ўз чиқишида Э.Ғаниев мамлакатимиз раҳбари топшириғига биноан тўғридан-тўғри хорижий инвестицияларни жалб қилиш, Ўзбекистонда ишлаб чиқарилган товарлар ва хизматларни экспорт қилиш ҳажмлари ва номенклатурасини кенгайтириш, мамлакатимизга чет эллик туристлар оқимини ошириш, шунингдек дипломатик ваколатхоналарга бириктирилган ҳудудлар иқтисодиётини ривожлантириш учун қулай ташқи шароитлар яратиш борасида Ташқи ишлар вазири ўринбосари этиб тайинланган Алишер Абдуалиев ва у назорат қилувчи иқтисодий блок бўлимлари, умуман Вазирлик ва Ўзбекистоннинг хориждаги дипломатик ваколатхоналари олдида турган долзарб мақсадли вазифалар доирасини белгилаб берди.

2 февраля 2019 года состоялось совещание центрального аппарата Министерства иностранных дел Республики Узбекистан, которое вел Министр Абдулазиз Камилов.
В совещании принял участие заместитель Премьер-министра Республики Узбекистан Эльер Ганиев. В своем выступлении он по поручению главы нашего государства обозначил круг актуальных целевых задач, стоящих перед вновь назначенным заместителем Министра иностранных дел Алишером Абдуалиевым и курируемыми им подразделениями экономического блока и в целом Министерством и дипломатическими представительствами Узбекистана за рубежом по созданию благоприятных внешних условий для привлечения прямых иностранных инвестиций, продвижению объемов и номенклатуры экспорта узбекских товаров и услуг, увеличению притока в страну иностранных туристов, а также развитию экономики регионов, закрепленных за дипмиссиями.