Ўзбекистоннинг сайёҳлик салоҳияти Истанбулдаги йирик EMITT 2019 сайёҳлик ярмаркасида намойиш этилди
31 январь куни Ўзбекистоннинг сайёҳлик салоҳияти Истанбулдаги йирик EMITT 2019 Шарқий-Ўрта ер денгизи, саёҳат ва туризм халқаро кўргазмасида намойиш этилди.
Мазкур тадбир дунёнинг энг яхши сайёҳлик кўргазмаларининг бешталигига киради ва ҳар йили соҳадаги 50 000дан ортиқ профессионалларни жалб этади.
Tüyap Fair Convention and Congress Center Istanbul Истанбул кўргазмалар залининг павильионида намойиш этилган миллий стенд Ўзбекистон Туризмни ривожлантириш давлат қўмитаси “Ўзбекистон ҳаво йўллари” МАК ҳамда мамлакат сайёҳлик ташкилотлари билан ҳамкорликда ташкил этилди.
Тадбирнинг тантанали очилиш маросимида Туркия Республикаси маданият ва туризм вазири Меҳмет Нури Эрсой иштирок этиб, сайёҳлик тадбирларининг аҳамиятига тўхталиб, туризм ҳар битта давлатнинг иқтисодиётда етакчи йўналиши эканлигини айтиб ўтди.Шунингдек, “EMITT янги ҳамкорлар билан учрашиб, туризм соҳасидаги сўнгги янгиликлар ва тенденциялар ҳақида кўпроқ билиш, бозор йўналишларини ўрганиш имконини беради”, – деб таъкидлади маданият ва туризм вазири.Тадбир доирасида ташкилотчилар билан EMITT FORUM ташкил этилиб, унда туризм саноатининг дунёвий ва минтақавий масалалари муҳокама этилди.
Кўргазманинг тўрт кунлик дастури доирасида тадбир иштирокчилари ўртасида панель сессиялар ва B2B ишчи учрашувларини ўтказиш ҳам режалаштирилган.

Узбекистан представлен на крупнейшей Восточно-Средиземноморской международной выставке путешествий и туризма EMITT 2019 в Стамбуле
2019-02-01 | Туризм
31 января Узбекистан был представлен на крупнейшей Восточно-Средиземноморской международной выставке путешествий и туризма EMITT 2019 в Стамбуле. Мероприятие, входит в пятерку туристических выставок по всему миру и ежегодно привлекает свыше 50 000 профессионалов этой сферы.
Представленный в павильоне выставочного центра Tüyap Fair Convention and Congress Center Istanbul, национальный стенд Узбекистана организован Государственным комитетом Республики Узбекистан по развитию туризма совместно с НАК «Узбекистон хаво йуллари» и туристическими организациями страны.
На торжественном открытии выставки присутствовал министр культуры и туризма Турецкой Республики Мехмет Нури Эрсой, который отметил значимость туристических мероприятий. EMITT позволяет встретить новых партнеров, узнать больше о последних новостях и тенденциях в сфере туризма, узнать направление рынка, – подчеркнул Эрсой.
В рамках мероприятия организаторами был проведен EMITT FORUM, на котором были обсуждены вопросы мировой и региональной индустрии туризма. В четырехдневной программе выставки запланировано проведение панельных сессий и деловых встреч B2B между участниками мероприятия.