Телекоммуникация инфратузилмасини ривожлантириш бўйича махсус ўқув курси ташкил этилди
29 январь куни Тошкентда “Ўзбектелеком” акциядорлик компанияси филиалларининг тижорат директорлари ва техник раҳбарлари учун телекоммуникация тармоқларини ривожлантириш, янги хизматларни жорий қилиш ва хизмат кўрсатиш сифатини яхшилаш бўйича бир ҳафталик махсус ўқув курси ўз ишини бошлади.
Ўқув курсларини очиб берар экан, Ўзбекистон Республикаси Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазири ўринбосари Қ. Юлдашев ахборот-коммуникация технологияларини янада ривожлантириш ва рақамли иқтисодиёт учун телекоммуникация инфратузилмасини билан такомиллаштиришга қаратилган асосий вазифаларни белгилаб берди.
Бир ҳафта давомида махсус ўқув курслари доирасида тингловчиларга етакчи экспертларнинг телекоммуникациялар соҳасидаги бир қатор маърузалари тақдим этилади.

Организованы специальные учебные курсы по развитию телекоммуникационной инфраструктуры
29 января в Ташкенте стартовали недельные специальные учебные курсы по развитию сетей телекоммуникаций, внедрению новых услуг и повышению качества обслуживания для коммерческих директоров и технических руководителей филиалов акционерной компании «Узбектелеком».
Открывая учебные курсы, заместитель министра по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан К. Юлдашев обозначил главные приоритеты развития информационно-коммуникационных технологий и совершенствования инфраструктуры телекоммуникаций для цифровой экономики.
В течение недели слушателям в рамках специальных учебных курсов будет представлено ряд докладов ведущих экспертов в области телекоммуникаций.