Адлия вазирлиги Марказий Осиё Қиличбозлик Конфедерациясини давлат рўйхатидан ўтказди
Жорий йилнинг 25 январь куни Ўзбекистон Республикаси Адлия вазирлиги Афғонистон, Қозоғистон, Қирғизистон, Тожикистон, Туркманистон ва Ўзбекистон қиличбозлик федерацияларини бирлаштирувчи Марказий Осиё Қиличбозлик Конфедерациясини давлат рўйхатидан ўтказди.
Ушбу ташкилотнинг асосий мақсади Марказий Осиё мамлакатларида қиличбозликни ривожлантириш ва оммавийлаштириш, қиличбозликнинг нуфузини ошириш ҳисобланади.
Шунингдек, Конфедерация Халқаро қиличбозлик федерациясининг (FIE)нинг бошқа субъектлари бўлган қиличбозлик федерациялари билан ўзаро алоқалар ва ҳамкорликни йўлга қўйиш вазифаларини ҳам амалга оширади.

Министерство юстиции зарегистрировало Конфедерацию фехтования Центральной Азии
25 января текущего года Министерство юстиции Республики Узбекистан зарегистрировало Конфедерацию фехтования Центральной Азии, объединяющую Федерации фехтования Афганистана, Казахстана, Кыргызстана, Таджикистана, Туркменистана и Узбекистана.
Основная цель данной организации — развитие и популяризация фехтования в странах Центральной Азии, повышение статуса и престижа фехтования.
В числе задач конфедерации определено установление взаимных контактов и налаживание сотрудничества с другими субъектами Международной федерации фехтования (FIE).