Ўзбекистон ва Тожикистон давлатлараро чегара чизиғини демаркация қилишга тайёргарликни давом эттирмоқдалар
2019-01-28 | Сиёсат
2019 йилнинг 21-27 январь кунлари Душанбе шаҳрида Ўзбекистон-Тожикистон давлат чегарасини демаркация қилишнинг ташкилий-ҳуқуқий масалаларини келишиш бўйича Ўзбекистон Республикаси ва Тожикистон Республикаси делегацияларининг навбатдаги учрашуви бўлиб ўтди.
Музокаралар чоғида тегишли норматив-техник ҳужжатлар лойиҳалари тайёрланди, бунинг асосида демаркация ишларини ўтказиш учун ҳудудларда давлат чегараси чизиғини аниқлаш бўйича музокаралар жараёнини бошланади.

Uzbekistan and Tajikistan continue preparation for demarcation of interstate border line
On January 21-27, Dushanbe hosted a regular meeting of delegations of the Republic of Uzbekistan and the Republic of Tajikistan to agree on organizational-legal issues of Uzbekistan – Tajikistan State border demarcation. This has been reported by the Ministry of Foreign Affairs of Uzbekistan.
Relevant normative-technical project documents were prepared during the negotiations, on the basis of which the parties will begin the negotiation process for determining the state border line for conducting demarcation activities.